Νίκη 2-0 για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ επί των Γουβών για την 10η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ, στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» στο Μαρτινέγκο.

Σε έναν αγώνα ο οποίος διεξήχθη υπό το βάρος της απώλειας του Γιώργου Χατζηγωργίου, στη μνήμη του οποίου κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή, όπως συνέβη σε όλους τους αγώνες των ομάδων του ΕΡΓΟΤΕΛΗ, οι Νέοι ξεκίνησαν αρκετά καλά και στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης θα μπορούσαν να είχαν ανοίξει το σκορ, όμως στο 3’ ο Λέσι έδιωξε σωτήρια την κοντινή κεφαλιά του Μαυρή, ενώ στο 3’ εξουδετέρωσε το πλασέ του Αναστασιάδη οποίος είχε βρεθεί μόνος απέναντί του.

Δεν έγινε όμως το ίδιο στο 10’ όταν μετά από γύρισμα της άμυνας προς τον τερματοφύλακα ο Αναστασιάδης που καραδοκούσε έκλεψε τη μπάλα και με έξοχο πλασέ πέτυχε το 1-0, σκορ με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 54’ ο Λίλο με εξαιρετική κίνηση πέρασε δυο αντιπάλους του, τροφοδότησε τον Αναστασιάδη και αυτός με το δεύτερο προσωπικό του γκολ διαμόρφωσε το 2-0. Στο 82’ χάθηκε μοναδική ευκαιρία για γκολ, όταν το καλοκτυπημένο φάουλ το Πακουφάκη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Παπαδάκης Φ. και επόπτες οι Χναράκης Δ. και Κλαμπατσέας Χ.

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Ιατράκης, Γκούρο, Κόκκας, Ματαλιωτάκης, Μαυρής, Λίλο, Κεβάνι (77’ Τζαγκαράκης), Ανδρουλάκης (70’ λ.τ. Τσαμαντιώτης), Αναστασιάδης (63’ λ.τ. Τσακόνι), Πακιουφάκης, Στρατάκης (80’ Μουρτζακης).

ΠΑΟ Γουβών: Λέσι, Τσιμινικάκης, Κατέλας, Τσάλος, Τζωρακολευθεράκης (70’ Ράπτης), Σωμαράκης, Ταμπάκης, Παντερμαράκης (52’ λ.τ. Παπαστεφανάκης), Αργυρός (46’ Κωτούλας Α.), Μπλουσάι (76’ Καρύδης), Ζέρο.