Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ, οι οποίοι επιβλήθηκαν 4-0 των Νέων Ηροδότου στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ.

Από το ξεκίνημα της αναμέτρησης οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ πήραν τα ηνία του αγώνα και στο 18ο λεπτό κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με σουτ του Ντολακάι, μετά από ωραία κίνηση του Καλαϊτζάκη. Ανάλογη και η συνέχεια με τους γηπεδούχους να έχουν τον έλεγχο του αγώνα και στο 30’ έγινε το 2-0, με κεφαλιά του Κόκκινου.

Ο Κόκκινος επίσης λίγο αργότερα είναι μεγάλη ευκαιρία για ένα ακόμα γκολ, όμως στο 38’ η προσπάθεια που επιχείρησε σταμάτησε στο δοκάρι του Πεδιαδιτάκη, με το 2-0 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Εξίσου καλοί και στην επανάληψη οι παίκτες του Γιώργου Βλατά διεύρυναν το προβάδισμά τους στο 72’με τον Τσακόνι με σουτ να πετυχαίνει το 3-0, ενώ στο 78’ μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντίσα, έπειτα από χέρι αντιπάλου, διαμορφώθηκε το τελικό 4-0.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Κλαμπατσέας Χ. και επόπτες οι Μπλαβάκης Ε. και Χανιωτάκης Χ.

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Χαλκιαδάκης, Κρασανάκης, Τβαούρι, Πουλιανάκης, Μερκουλίδης, Τσακόνι, Καλαϊτζάκης Δ. (46’ Μπουσούλης), Γκιόνης (67’ Ντάγια), Θεοδωράκης (46’ Πακιουφάκης), Ντολακάι (67’ Κοζανίδης), Κόκκινος (67΄Ντίσα).

Νέοι Ηροδότου: Πεδιαδιτάκης, Σιδηρόπουλος, Καρακωνσταντής, Χρονάκης, Παναγιωτάκης, Πρινιαράκης, Αμπατζάι, Ποταμιανάκης (75’ Βασιλότος), Σαριδάκης, Σωμαράκης, Κωλετάκης.