Με νίκη συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ, οι οποίοι επικράτησαν 4-2 του Λίντο στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής των play offs της Α2 ΕΠΣΗ.

Ξεκινώντας την αναμέτρηση με τις καλύτερες προϋποθέσεις οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ άνοιξαν το σκορ στο 5’ με τον Διογένη Καλαϊτζάκη, έπειτα από πάσα του Πουλιανάκη. Συνεχίζοντας με τον ίδιο ρυθμό οι γηπεδούχοι ανέβασαν το σκορ στο 2-0 στο 28' με σουτ του Ντολλακάι και αφού πρώτα η μπάλα κτύπησε στο δοκάρι. Το Λίντο αντέδρασε στο 32’ και μείωσε 2-1 με σουτ του Κομνηνού, σκορ με το οποίο και τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Εξίσου καλοί και στην επανάληψη οι παίκτες του Γιώργου Βλατά πέτυχαν το 3-1 στο 69’ με πλασέ του Κόκκινου, για να μειώσει 3-2 το Λίντο στο 77’ με πλασέ του Φρέσκου. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντίσα διαμόρφωσε το τελικό 4-2 μετά από πάσα του Κόκκινου.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μανδαλενάκης και επόπτες ο Μπιμπάκης και η Μπιτζιλή.

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Χαλκιαδάκης, Πουλιανάκης, Κρασανάκης (69’ Ζούζουλας), Μερκουλίδης, Πλατοκούκης, Καλαϊτζάκης Γιώργος, Κρανιωτάκης, Ντολλακάι, Ντίσα, Κόκκινος, Καλαϊτζάκης Διογένης.

Λίντο: Παπατσαρούχας, Τζαγκαράκης, Ζηδιανάκης, Μπουρδάκης, Βλαχάκης, Πιπεράκης (67’ Γιακουμάκης), Φρέσκος, Κομνηνός, Γκιουλμιχάλης, Ψαλιδάκης, Σφακιανάκης (63’ Μαθιουδάκης).