Νικηφόρα ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους για το 2022 οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ, οι οποίοι επιβλήθηκαν 2-1 του Λίντο στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α2 ΕΠΣΗ.

Οι ποδοσφαιριστές του Γιώργου Βλατά μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και κατάφεραν στο 13ο λεπτό να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ, όταν έπειτα από φάουλ του Ζούζουλα ο Βλαχάκης στην προσπάθειά του να απομακρύνει τη μπάλα, την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του για να γίνει το 1-0 για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ.

Στο 26’ οι φιλοξενούμενοι είχαν ευκαιρία για γκολ όταν μετά από φάουλ του Κομνηνού η μπάλα κτύπησε πρώτα στους αμυντικούς πριν σταματήσει στο δοκάρι, ενώ στο 40’ ο Ζούζουλας τροφοδότησε τον Κόκκινο, για να πετύχει αυτός το 2-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη το Λίντο είχε καλή φάση με το σουτ του Γκιουλμιχάλη να σταματά στο δοκάρι, ενώ στο 65’ κατάφερε να μειώσει 2-1 με τον Σεβδαλή, το γκολ του οποίου διαμόρφωσε το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μπιμπάκης Α. και επόπτες οι Περτσελάκης Γ. και Ρεμεδιάκης Γ.

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Δροσοτάκης, Τσακόνι, Καρδουλάκης, Πουλιανάκης, Τβαούρι, Ντάγια, Καλαϊτζάκης Δ. (81΄ Ντολακάι), Καλαϊτζάκης Γ. (68΄ Γκιώνης), Ντίσα, Ζούζουλας, Κόκκινος

Λίντο: Παπατσαρούχας, Διακάκης, Φράσκος, Τσαγκαράκης, Βλαχάκης, Μπουρδάκης, Γκιουλμιχάλης (70’ Μαυρομάτης), Κομνηνός, Κουρής (70΄ Πεδιαδιατάκης), Μαθιουδάκης (50΄ Ψαλιδάκης), Σεβδαλής.