Με νίκη ολοκλήρωσαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις για την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ, οι οποίοι επικράτησαν 3-0 του Δωριέα στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» για την 17η (εξ αναβολής) αγωνιστική.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ καθώς μόλις στο 3ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με πλασέ του Ντίσα μέσα από την περιοχή. Παρά την κατοχή της μπάλας που είχαν στη συνέχεια οι παίκτες του Γιώργου Βλατά δεν κατάφεραν να πετύχουν γκολ, με το 1-0 να είναι και το σκορ του ημιχρόνου.

Πιο ουσιαστικοί στην επανάληψη οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 70’ όταν ο Ντολλακάι με σουτ έξω από την περιοχή σημείωσε το 2-0, ενώ στο 84’ ο Κρανιωτάκης διαμόρφωσε το τελικό 3-0

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ζιούτος Κ. και επόπτες οι Μαυραντωνάκης Ι. και Σαρόγλου Ε.

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Δροσατάκης, Κρασανάκης (46’ λ.τ. Πουλιανάκης), Λυμπερίδης (70’ Μερκουλίδης), Αλεξανδράκης, Τβαούρι, Ντάγια (70’ Τσακόνι), Ντολλακάι, Ζούζουλας, Καλαϊτζάκης Διογ. (70’ Θεοδωράκης), Κρανιωτάκης, Ντίσα.

Δωριέας: Ζερβός, Χριστοδουλάκης, Τσιμπιμπάκης, Ανδριανάκης, Μούκα, Πεχυνάκης, Εργαζάκης, Καλουδάκης, Κρεμάι, Δατσέρης, Φραγκιεδάκης.