Με ήττα ξεκίνησαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΠΣΗ οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ οι οποίοι ηττήθηκαν στο Λίντο από την ομώνυμη ομάδα 3-0.

Στο πρώτο της ημίχρονο η αναμέτρηση Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ ήταν καλύτεροι και μόλις στο 2ο λεπτό είχαν την πρώτη τους καλή στιγμή με τον Κόκκινο, ενώ στο 28’ ακυρώθηκε γκολ του Ντίσα ως οφ σάιντ. Και πάλι ο Κόκκινος στο 37’ από καλή θέση ανάγκασε τον Καργάκη σε εντυπωσιακή επέμβαση, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να οδηγηθούν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ.

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους στην επανάληψη και στο 48’ ο Παπαδάκης πέτυχε το 1-0, με τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ να προσπαθούν άμεσα για την ισοφάριση με τον Ντίσα στο 50’ να πλασάρει και τους αμυντικούς να απομακρύνουν πάνω στη γραμμή.

Ο ίδιος παίκτης στο 55’ είδε τη μπάλα σε πλασέ του να περνά μόλις άουτ, ενώ στο 57’ ο Τβαούρι με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ. Ότι δεν κατάφεραν οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ το πέτυχε το Λίντο και στο 71’ ο Παπαδάκης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ σημείωσε το 2-0, ενώ στις καθυστερήσεις ο Σφακιανάκης διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κλαμπατσέας Χ. και επόπτες οι Τσαμπουράκης Γ. και Αξιώτης Ε.

Λίντο: Καργάκης, Δροσάτος, Διακάκης (86’ λ.τ. Πεδιαδιτάκης), Γιακουμάκης (26’ λ.τ. Παπαδάκης Α.), Τζαγκαράκης, Γκρίτζαλης, Παπαδάκης Ν., Τσαγλιώτης (46’ Σφακιανάκης), Κουρής (46’ Μαθιουδάκης), Κομνηνός, Βλαχάκης

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Δροσατάκης, Τβαούρι, Μερκουλίδης, Πλατοκούκης, Πουλιανάκης (58’ Καλαϊτζάκης Δ.), Τσακόνι, Φραγκιαδάκης (65’ Καλαϊτζάκης Σ.), Ντάγια (74’ Γκιώνης), Θεοδωράκης (74’ Ντολακάκης), Κόκκινος (58’ Κρασανάκης Δ.), Ντίσα.