Μεγάλη εμφάνιση και νίκη για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ, οι οποίοι νίκησαν 3-2 τις Γούβες στο γήπεδο Χερσονήσου, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Α2 ΕΠΣΗ.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα τον αγώνα και μόλις στο 2ο λεπτό του κατάφεραν και άνοιξαν το σκορ όταν ο Ζέρο με πλασέ πέτυχε το 1-0, με τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ να βγάζουν αντίδραση, χωρίς όμως ουσία, κάτι που είχε η ομάδα των Γουβών και στο 32’ με σουτ του Κωνσταντινίδη ανέβασε το σκορ στο 2-0

Εκεί ήταν που η αντίδραση των παικτών του Γιώργου Βλατά μετουσιώθηκε σε γκολ, με τον Ντίσα στο 40’ να μειώνει 1-2, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο, καθώς στις καθυστερήσεις ο διαιτητής ακύρωσε γκολ του Διογένη Καλαϊτζάκη ως οφ σάιντ.

Ακόμα καλύτεροι στην επανάληψη οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ είχαν τον έλεγχο του αγώνα και στο 63’ βγήκα και πάλι δίχτυα, όταν  έπειτα από κόρνερ του Ντάγια το Διογένης Καλαϊτζάκης με κεφαλιά σημείωσε το 2-2, με τον Ντίσα να «κτυπά δις» στο 84’ και με ωραίο πλασέ να πετυχαίνει το 2-3, με το οποίο οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ πανηγύρισαν την πολύτιμη νίκη.

Διαιτητής  του αγώνα ήταν ο Περτσελάκης Γ. και επόπτες οι Δερμιτζάκης Ν. και Τζατζαράκης Δ.

Γούβες: Δανελάκης, Τσάλος, Αμανάκης, Μετολάρι (75’ Γιαννακόπουλος), Τσιγκολάι (70’ Παπαστεφανάκης), Στιέφνι, Νερατζάκης Δ., Νερατζάκης Α. (65’ Ζαμπετάκης), Γκίνη (60’ Ξανθάκης), Κωσταντινίδης (75’ Φουντάς), Ζέρο.

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Χαλκιαδάκης, Πουλιανάκης (75’ Ντολοκάι), Καρδουλάκης, Μερκουλίδης, Τβαούρι, Ντάγια, Καλαϊτζάκης Δ. (65’ Κρασανάκης), Γκιώνης (46 Καλαϊτζάκης Γ.), Ντίσα (95’ Αλεξανδράκης), Ζούζουλας, Κόκκινος (65’ Πακιουφάκης).