Ήττα 1-0 για το Μαρτινέγκο από τον Τηγανίτη στο γήπεδο του Λίντο για την 20η αγωνιστική της Β1 ΕΠΣΗ.

Αγώνας με λίγες φάσεις και τις δύο ομάδες να έχουν μοιρασμένη την υπεροχή και την κατοχή της μπάλας, δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν τις όποιες ευκαιρίες τους παρουσιάστηκαν με το 0-0 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν στην καλύτερή τους στιγμή να σκοράρουν, όταν στο 63 ο Σπανάκης με σουτ πέτυχε το 1-0, που έμελε να είναι και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Δρακωνάκης Ε. και επόπτες οι Τάσης Κ. και  Κουναλάκης Χ.

Τηγανίτης: Καλούδης, Βασιλάκης, Εριόν (85’ Καρβέλης), Σπέγκας, Δημητρακόπουλος, Βαϊραμάκης, Καβρός, Σπανάκης, Μανουράς, Ζαϊμάκης, Ψυλλάκης (56’ Σαλαβαντάκης).

Μαρτινέγκο: Γκέκα, Λυρώνης (66’ Τελχάι), Μπατσέλι, Φαϊτάκης, Κατσελής (75’ Σερέτης), Παναγιωτάκης (75’ Γαλανάκης), Χότζα, Ψυχαράκης, Μαρντάρε (66’ Βιδάκης), Ντολλάνι (66’ Παρασύρης), Κοζορώνης.