Σε ένα παιχνίδι με πολλές φάσεις και γκολ, πριν την έναρξη του οποίου κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Δημήτρη Παπαδόπουλου, το Μαρτινέγκο επικράτησε 5-3 του Τηγανίτη στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης», για την 16η αγωνιστική της Γ’ ΕΠΣΗ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 23’ με τον Διογένη Καλαϊτζάκη να σημειώνει το 1-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ έξω από τη μεγάλη περιοχή, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 29’ εκμεταλλεύθηκε τη σύγχυση στην άμυνα του Τηγανίτη και διαμόρφωσε το 2-0

Ο Τηγανίτης μείωσε 2-1 στο 33’, ενώ στο 36’ ο Ντίσα με σουτ από το ύψος του πένταλτι πέτυχε το 3-1, για μειώσουν εκ νέου οι φιλοξενούμενοι 3-2 στο 39’ σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο του αγώνα.

Εξίσου «χορταστικό» ήταν και το δεύτερο μέρος, με το Μαρτινέγκο να ανεβάζει το σκορ στο 4-2 με εξαιρετικό σουτ του Χότζα στο 51’ και τον Τηγανίτη να πετυχαίνει το 4-3 στο 75’. Το τελικό 5-3 διαμορφώθηκε στο 89’ με τον Ρασούλη να πλασάρει έξυπνα και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Δρακωνάκης Ε. και επόπτες οι Φανουράκη Μ. και Δρακάκης Α.

Μαρτινέγκο: Κίνας (76' Παραβολιασάκης), Διβάνης, Κρασανάκης, Μερκουλίδης, Σκραφνάκης, Ντάγια (66' Χότζα), Καλαϊτζάκης Διογ., Ρασούλης, Ντίσα (66' Πακιουφάκης), Καλαϊτζάκης Γεω. (66' Παπαδάκης), Χότζα.

Τηγανίτης: Παυλίδης, Βούρδουλας, Στεφανάκης, Ζωγραφάκης (61' Επιτροπάκης), Καβρός, Γεωργάκης (63' Σπανάκης), Κόμης (46' Κοττάς), Μιχελής, Μηλαδόπουλος, Ζαϊμάκης (73' Ψυλλάκης), Γιαννιούδης.