Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη 3-0 για το Μαρτινέγκο επί του Θρίαμβου Αναλήψεως στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης», στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ ΕΠΣΗ.

Οι παίκτες του Αντώνη Φραγκάκη είχαν την υπεροχή σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 24’ όταν μετά από σέντρα του Πακιουφάκη από αριστερά, ο Ντίσα με κεφαλιά πέτυχε το 1-0, με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Εξίσου καλοί και στην επανάληψη οι παίκτες του Μαρτινέγκο, διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 47’ όταν έπειτα από συρτή πάσα του Χότζα από αριστερά λίγο έξω από την περιοχή, ο Ντίσα σημείωσε το 2-0

Στο 82’ και πάλι ο Ντίσα μετά από κάθετη πάσα του Σφακιανάκη, πέτυχε το 3-0 με το τρίτο προσωπικό του γκολ, σκορ με το οποίο το Μαρτινέγκο πανηγύρισε τη νίκη.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Χναράκης Δ. και επόπτες οι Σιγανού Γ. και Μπατζακάκη Β.

Μαρτινέγκο: Δροσατάκης, Κρασανάκης, Μερκουλίδης, Γαλανάκης (74’ Κριτσωτάκης), Σκραφνάκης, Γκιώνης, Χότζα (64’ Καλαϊτζάκης Δ.), Σφακιανάκης, Ντίσα, Πακιουφάκης (72’ Παπαδάκης), Διβάνης (78’ Ματθαίος).

Θρίαμβος Αναλ.: Ντότση, Ρίζος (55’ Στρέφνι), Στοΐλας, Τσούπι, Μουντράκης, Φρόκου, Παπαδόπουλος, Τσάνε (78’ Χαιρέτης), Σπανάκης (54’ Γαρεφαλάκης), Μετολλάρι, Φούντας.