Νίκη 2-1 για το Μαρτινέγκο επί των Νέων Ηροδότου στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Γ’ ΕΠΣΗ.

Η πρώτη καλή στιγμή για την ομάδα του Αντώνη Φραγκάκη ήταν στο 14ο λεπτό, όταν ο Διογένης Καλαϊτζάκης με απευθείας κτύπημα φάουλ έστειλε τη μπάλα στη συμβολή των δοκαριών των Νέων Ηροδότου. Κόντρα στη ροή του αγώνα η ομάδα της Νέας Αλικαρνασσού πήρε το προβάδισμα στο 26’ όταν μετά από λανθασμένη εκτίμηση του τερματοφύλακα ο Γαζαριάν πέτυχε το 0-1.

Παρά την «ψυχρολουσία» του γκολ το Μαρτινέγκο συνέχιζε να πιέζει και κατάφερε στο 43’ να ισοφαρίσει, όταν έπειτα από κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Χότζα και αυτός με πλασέ την έστειλε στα δίχτυα για να κάνει το 1-1, με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου το Μαρτινέγκο είχε μεγάλη ευκαιρία για γκολ, όταν στο 46’ ο Χότζα είδε την προσπάθειά του να σταματά στο δοκάρι. Στο 68’ έγινε μετά από πάσα του Διβάνη ο Ντίσα βγήκε μόνος του με τον Τουμπάκη τον οποίο πλάσαρε εξαιρετικά να πετύχει το 2-1 με το οποίο ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Δρακωνάκης Ε. και επόπτες οι Θέμελη Π. και Τζανάκη Μ.

Μαρτινέγκο: Κίνας, Κρασανάκης (87’ Παπαδάκης Μ., Διβάνης, Μερκουλίδης, Μπεκιάι, Ντάγια, Καλαϊτζάκης Δ. (87’ Χότζα), Ρασούλης, Ντίσα, Καλαϊτζάκης Γ. (65’ Πακιουφάκης), Χότζα. (65’ Παπαδάκης Χ.)

Νέοι Ηροδότου: Τουμπάκης, Ρουσσάκης, Σιμακάι (67’ Χορευτάκης), Καραλής, Ψαράκης (75’ Κωλετάκης), Παναγιωτάκης, Κουμαρτζάκης (75’ Ασμαριανάκης), Ποταμιανάκης, Αμπαζάι, Τάταρης, Γαζαριάν (70’ Παπαμακρής).