Ήττα 2-1 για το Μαρτινέγκο από τον Κόροιβο στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης», στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β1 ΕΠΣΗ.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλά τον αγώνα και κατάφεραν στο 27ο λεπτό να ανοίξουν το σκορ με τον Κοζορώνη, έπειτα από όμορφη ατομική του ενέργεια. Οι φιλοξενούμενοι ισοαφάρισαν 1-1 στο 42’ με τον Αντωνάκη, σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Το γκολ που έδωσε τη νίκη στον Κόροιβο ήρθε στο 51’ με τον Χουστουλάκη να διαμορφώνει το 1-2, ενώ στο 70’ ο Σχοιναράκης είχε σουτ στο δοκάρι για τους φιλοξενούμενους.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Βασιλάκης Α. και επόπτες οι Πετρίδης Ι. και Κουναλάκης Χ.

Μαρτινέγκο: Γκέγκα, Λυρώνης (81’ Μακρυπόδης), Τελχάι, Φαϊτάκης (88’ Μπατσέλι), Μουρατάι, Παναγιωτάκης, Χότζα, Βιδάκης (88’ Τοψής), Φθενάκης (81’ Σερέτης), Ντολλάνι (64’ Μαρντάρε), Κοζορώνης

Κόροιβος: Δουκουμετζάκης, Πρέντι (58’ Σχοιναράκης Ε.), Μανιουδάκης (82’ Τουγλής), Κεφαλάκης, Χουστουλάκης, Καβατζής, Κουκάκης, Αντωνακάκης, Τριλυράκης, Γεναράκης Ε. (84’ Γεναράκης Α.), Σχοιναράκης Ν.