Με το εντυπωσιακό 6-3 επικράτησε το Μαρτινέγκο της Γαρίπας στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης», για την 19η αγωνιστική της Β1 ΕΠΣΗ.

Το σκορ από μόνο του «μαρτυρά» το πλούσιο παιχνίδι που έγινε, με το Μαρτινέγκο να ανοίγει το σκορ στο 5’ όταν ο Κοζορώνης πέτυχε το 1-0, ενώ δύο λεπτά αργότερα στο 7’ και πάλι ο Κοζορώνης διαμόρφωσε το 2-0

Στο 15’ ο Ντολλάνι ανέβασε το σκορ στο 3-0 και πέντε λεπτά αργότερα στο 19’ πάλι ο Κοζορώνης σημείωσε το 4-0, για να μειώσει η Γαρίπα στο 30’ με τον Πότσι 4-1 και στο 34’ ο Βασιλάκης έγραψε το 4-2, με τον Χότζα να πετυχαίνει στο 44’ το 5-2 με το οποίο και ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Εξίσου γεμάτο από φάσεις, αλλά… λιγότερο σε γκολ ήταν το δεύτερο ημίχρονο με τον Βιδάκη στο 78’ να κάνει το 6-2 για το Μαρτινέγκο και τον Ντραγκίτσι στο 80’ να διαμορφώνει το τελικό 6-3.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Τζατζαράκης Δ. και επόπτες οι Μπαλίδης Α. και Μακράκης Δ.

Μαρτινέγκο: Γκέκα, Λυρώνης (65’ Κορνελάκης), Σερέτης (65’ Μπατσέλι), Φαϊτάκης, Γαλανάκης (57’ Κατσελής), Παναγιωτάκης, Χότζα, Βιδάκης, Μαρντάρε (57 Τοψής), Ντολάνι (75’ Παρασύρης), Κοζορώνης

Γαρίπα: Ροδιτάκης, Κατσαμήτρος, Βελήξογλου, Γαλανάκης, Βασιλάκης (46' Λαμπράκης), Φώτης, Μαυρογιάννης (63' Βασιλάκης), Αξιώτης, Ματραπάτσι, Ντραγκίσι, Πότσι.