Μια ακόμα καλή εμφάνιση και νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό του το Μαρτινέγκο, επικρατώντας 2-1 του Αλόγου Μαλεβιζίου στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης», στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ ΕΠΣΗ.

Το σκορ για την ομάδα του Παναγιώτη Κορδονούρη άνοιξε στο 36ο λεπτό, όταν έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Ρεθεμνιωτάκη λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, ο Περσκιέφα με κεφαλιά πέτυχε το 1-0

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους χάθηκε μεγάλη ευκαιρία για το Μαρτινέγκο να πετύχει και δεύτερο γκολ, όταν ο Κρανιωτάκης από καλή θέση σούταρε με τη μπάλα να σταματά πάνω στον τερματοφύλακα.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 50’ το Άλογο έφτασε κοντά στην ισοφάριση, όταν έπειτα από λάθος διώξιμο της μπάλας από τους παίκτες του Μαρτινέγκο, αυτή κατέληξε στους αντιπάλους, με τον Γεωργαντά όμως να αποκρούει το σουτ.

Το 2-0 έγινε στο 63’ όταν έπειτα από ωραίο συνδυασμό η μπάλα κατέληξε στον Ρεθεμνιωτάκη ο οποίος την έστειλε στα δίχτυα, ενώ το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις από τον Σημαιάκη

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σαμιωτάκης, με επόπτες τους Ζερβάκη και Μπεκιράκη.

Μαρτινέγκο: Γεωργαντάς, Τσακιράκης, Περσκιέφα, Τσέρος, Σταμπουλής (73’ Λυμπερίδης), Πλατοκούκης, Ρεθεμνιωτάκης (70’ Βίλα), Παρασύρης, Κρανιωτάκης (77’ Νικολακάκης), Τσαγκαράκης (84’ Ντολακάι), Φανουργιάκης.

Άλογο Μαλ.: Μπάμπης, Συνολάκης (72’ Κοσμαδάκης), Περάκης, Μαματζάκης, Μπελενιώτης, Ζερβός Ν. (83’ , Αναγνωστάκης (46’ Σημαιάκης), Πυτικάκης, Κυραλάκης, Ζερβός Γ. (83’ Μαραυγάκης), Πολιτάκης (46’ Πατεράκης).