Ήττα 2-0 από τον Κόροιβο για το Μαρτινέγκο παρά την καλή εμφάνισή του στις Αγιές Παρασκιές, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής τους πρωταθλήματος της Β’ ΕΠΣΗ.

Η θετική εμφάνιση του Μαρτινέγκο φάνηκε από νωρίς, καθώς μόλις στο 12’ ο Χότζα με απευθείας κτύπημα κόρνερ είδε τη μπάλα να σταματά στο κάθετο δοκάρι του Δουκουμετζάκη. Ο τερματοφύλακας  του Κοροίβου ήταν πρωταγωνιστής και στην επόμενη μεγάλη φάση του αγώνα, όταν στο 16’ εξουδετέρωσε σωτήρια το ωραίο σουτ του Βιδάκη, μετά την έξοχη πάσα του Ψυχαράκη.

Ο Κόροιβος «απάντησε» στις φάσεις αυτές με την ατομική προσπάθεια του Αντωνακάκη να εξουδετερώνεται από τον Κοκαράκη και τις δύο ομάδες να ολοκληρώνουν την προσπάθειά τους στο πρώτο ημίχρονο με το αποτέλεσμα να παραμένει 0-0.

Στην πρώτη καλή στιγμή που είχαν οι γηπεδούχοι στην επανάληψη άνοιξαν το σκορ, με σουτ του Σχοιναράκη στο 59’, ενώ το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο 89’ με γκολ του Δρίβα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κυριακόπουλος Κ. και επόπτες οι Μαζοκοπάκης Ζ. και Δρακάκης Α.

Κόροιβος: Δουκουμετζάκης, Πρέντι (70’Μουρτζάκης) , Μανιουδάκης, Κεφαλάκης, Σταυρακάκης (70’ Χαλεπάκης), Καβάζης, Κουκάκης, Αντωνακάκης, Σχοιναράκης, Γεναράκης, Καλογεράκης (46’ Δρίβας).

Μαρτινέγκο: Κοκαράκης, Γαλανάκης, Μπατσέλι (70’ Κατσελής), Φαϊτάκης, Παρασύρης, Παναγιωτάκης, Φθενάκης, Ψυχαράκης (70’ Σερέτης) , Βιδάκης, Χότζα, Τελχάι (54’ Μακρυπόδης).