Με εντυπωσιακό τρόπο πέρασε το εμπόδιο του Ηρακλή Νιπιδιτού το Μαρτινέγκο, επικρατώντας 7-1 στο γήπεδο Αρκαλοχωρίου, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ ΕΠΣΗ.

Μολονότι οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στον αγώνα και πήραν το προβάδισμα στο σκορ, με τον Τιτομιχελάκη στο 23’ να σημειώνει το 1-0, η αντίδραση των ποδοσφαιριστών του Αντώνη Φραγκάκη ήταν άμεση και στο 29’ ισοφάρισαν 1-1 με τον Χότζα, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα και πάλι ο Χότζα έδωσε το προβάδισμα στο Μαρτινέγκο πετυχαίνοντας το 1-2, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος.

Καταιγιστικό στο δεύτερο μέρος το Μαρτινέγκο, πήρε «αέρα» δύο τερμάτων στο 55’ με τον Βιδάκη να γράφει το 1-3, ενώ στο 64’ ο Χότζα με το τρίτο προσωπικό του γκολ σημείωσε το 1-4. Με εύστοχο κτύπημα πέναλτι ο Ντολάνι στο 70’ ανέβασε το σκορ στο 1-5, ενώ στο 89’ ο Τοψής πέτυχε το 1-6, με τον Χότζα να κάνει «καρέ» τερμάτων στις καθυστερήσεις διαμορφώνοντας το τελικό 1-7.

Διαιτητής της αναμετρησης ήταν ο Σκρεπετός και επόπτες οι Μουλακάκης και Ψαλιδάκης.

Ηρακλής Νιπ.: Κανακουσάκης, Στεφανάκης, Μποΐνι, Γεωργιάδης, Δουμανίδης, Θεοδωράκης, Νιωτάκης, Δασκαλάκης, Μαλαδάκης, Τιτομιχελάκης, Παναούσης.

Μαρτινέγκο: Γκέκα, Λυρώνης (67’ Κατσελής), Σερέτης (78’ Κορνελάκης), Μουρατάι, Γαλανάκης (67’ Παρασύρης Δ.), Παναγιωτάκης, Βιδάκης, Χότζα, Ντολάνι (78’ Μακρυπόδης), Ξενάκης, Ψυχαράκης (78’ Τοψής).