Πολύ καλή εμφάνιση και εκτός έδρας νίκη 3-0 επί του Ινίου για το Μαρτινέγκο στο γήπεδο του Αρκαλοχωρίου στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Γ’ ΕΠΣΗ.

Στην παρθενική τους καλή φάση στην αναμέτρηση οι παίκτες του Αντώνη Φραγκάκη άνοιξαν το σκορ, όταν στο 14ο λεπτό μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή του Ινίου η μπάλα κατέληξε στον Γκούντελο και αυτός με κεφαλιά σημείωσε το 0-1 για το Μαρτινέγκο.

Τρία λεπτά αργότερα στο 17’ μετά από κάθετη πάσα του Βασιλάκη Μαν., ο Πασπαράκης πέρασε στην περιοχή και με ωραίο σουτ έγραψε το 0-2, σκορ με το οποίο και ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο του αγώνα.

Το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε στο 85’ με τον Κτιστάκη να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με ωραία προσπάθεια. Οι γηπεδούχοι είχαν μεγάλη ευκαιρία για γκολ στο 87’ με τον Κίτσα να βγαίνει τετ α τετ με τον Κριτσωτάκη και αυτός να αποκρούει.

Διαιτητής του αγώνα ήταν η Σαρόγλου και επόπτες η Κωνσταντάκη και ο Βασιλάκης.

Ίνι: Γκούρι, Κανάκης, Κατσαμήτρος, Κορναράκης Μ., Κορναράκης Σ., Θεοδωράκης, Τουτουδάκης, Διακαντώνης, Πολίσι, Κίτσας, Αδαμάκης.

Μαρτινέγκο: Κριτσωτάκης, Μαυροειδής, Λεσάι (65' Κτιστάκης), Βασιλάκης Νικ., Πανδερμαράκης, Κατσαβούνης, Σπανάκης, Πάπα (65' Πρασατζάκης), Πασπαράκης (65' Φοβάκης), Βασιλάκης Εμμ. (65' Κατσούρρι), Γκούντελος (74' Τσακαλάκης).