Πολύ καλή εμφάνιση και εύκολη νίκη για τα Κανάρια τα οποία επιβλήθηκαν 4-1 στο γήπεδο του Λίντο της Θερίσσου, για την 2η αγωνιστική της Β’ ΕΠΣΗ.

Η υπεροχή των Καναρίων φάνηκε από την αρχή και νωρίς, στο 12ο λεπτό ο Σπανάκης με έξοχη ατομική προσπάθεια από αριστερά πέτυχε το 0-1. Και πάλι ο Σπανάκης στο 23’ έφτασε μια ανάσα από το δεύτερο γκολ, όμως το σουτ που επιχείρησε σταμάτησε στο δοκάρι.

Το 0-2 έγινε στο 28’ με σουτ του Πάπα έξω από την μεγάλη περιοχή, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος του παιχνιδιού.

Εξίσου καλοί και στην επανάληψη οι παίκτες του Παναγιώτη Κορδονούρη συνέχισαν να πιέζουν, με τον Πασπαράκη στο 58’ να αναγκάζει τον τερματοφύλακα της Θερίσου σε δύσκολη επέμβαση, ενώ στο 66’ ο Κατσούρι με ωραία κίνηση ανέβασε το σκορ στο 0-3

Το 0-4 έγινε στο 79’ με δυνατό σουτ του Καρπαθάκη, ενώ το «γκολ της τιμής» με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό 1-4, ήρθε στο 82’ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Ζγούρι

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Περτσελάκης, με επόπτες τους Ψαλιδάκη και Καλαϊτζή.

Θέρισσος: Πλαΐτης (12’ λ.τ. Αλεβυζάκης), Χιώτης, Καραλής (46’ Γουλιελμάκης), Γιακουμάκης, Κάλλας, Λιαδάκης, Γεωργιάδης (78’ Δρακούλης), Κασελάκης, Φραγκιαδάκης, Ζγούρι, Πιτσιδιανός.

Κανάρια: Παπαδάκης, Μαυροειδής, Γκούντελος (60’ Λεσάι), Βασιλάκης Νίκος, Γκαρής (55’ Διγενής), Κατσαβούνης, Σπανάκης, Φοβάκης (45’ Πασπαράκης), Πάπα (74’ Καρπαθάκης), Βασιλάκης Μάνος, Σέλε (46’ Κατσούρι).