Ήττα 3-2 για τα Κανάρια στον Μοχό από την τοπική ομάδα στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β1 ΕΠΣΗ.

Τα Κανάρια κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό όταν ο Βίλα πέτυχε το 0-1, όμως δυο λεπτά αργότερα στο 10’ ήρθε η ισοφάριση, όταν ο Νταουσιάνης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για να κάνει το 1-1, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες οδηγηθήκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Τα κανάρια κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ στο 53’ με τον Χότζα να σημειώνει το 1-2, όμως δέκα λεπτά αργότερα στο 63’ ο Ρουμελιωτης για τον Μοχό έφερε τον αγώνα στα ίσια όταν ισοφάρισε 2-2

Στο 89’ ο Κόκκινος έχασε μεγάλη ευκαιρία για γκολ όταν το σουτ που επιχείρησε σταμάτησε στο δοκάρι. Στην εκπνοή της αναμέτρησης όμως ο Μοχός πήρε τη νίκη, με τον Πατεράκη στο 90’ να διαμορφώνει το τελικό 3-2.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σφακιανάκης Δ., με επόπτες τους Καζόγλου Χ. και Μασέλη Φ.

Μοχός: Αρβανίτης, Σαρινάκης, Διαμαντάκης, Γκαρής, Κριτσωτάκης, Ρουμελιώτης, Μίχος, Πατεράκης, Νταουσιάνης, Μωραϊτάκης.

Κανάρια: Γεωργαντάς, Περσκιέφα, Λυμπερίδης, Τσέρος, Τβαούρι (55’ Σταμπουλής), Χότζα, Ρεθεμνιωτάκης (69’ Κοζανίδης), Βίλα, Κρανιωτάκης (64’ Κόκκινος), Κουτάντος, Νικολακάκης (78’ Φανουργιάκης).