Νίκη 3-1 για τα Κανάρια επί της Ομόνοιας Καλλιθέας στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β1 ΕΠΣΗ.

Πριν την έναρξη της αναμέτρησης κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Δημήτρη Παπαδόπουλου, ο οποίος έφυγε πρόωρα από τη ζωή. Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τα Κανάρια και λίγο μετά τη συμπλήρωση του 1ου λεπτού άνοιξαν το σκορ, με τον Πουλακάκη να σημειώνει το 0-1

Το γκολ αυτό όμως δεν επηρέασε τους γηπεδούχους οι οποίοι πήραν τα ηνία του αγώνα και στο 37’ ισοφάρισαν 1-1 με τον Κόκκινο, ο οποίος εκμεταλλεύθηκε με τον καλύτερο τρόπο την ωραία πάσα του Γκιώνη, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Εξίσου καλοί στην επανάληψη οι παίκτες του Παναγιώτη Κορδονούρη πήραν το προβάδισμα στο σκορ στο 50’ όταν ο Γκιώνης πέτυχε το 2-1 με εξαιρετικό μακρινό σουτ έξω από την περιοχή, ενώ στο 61’ ο Κρανιωτάκης με προβολή σημείωσε το τελικό 3-1 μετά από φάουλ του Κουτάντου.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Χριστουλάκης Ε. και επόπτες οι Θέμελη Π. και Βασιλάκης Α.

Κανάρια: Γαλανάκης Γ., Τσακιράκης, Γαλανάκης Μ., Λυμπερίδης, Πλατοκούκης, Κουτάντος (75' Τσαγκαράκης), Ρεθεμνιωτάκης, Σφακιανάκης (89' Σταμπουλής), Γκιώνης, Κόκκινος (67' Κρανιωτάκης), Βίλα (73' Νικολακάκης).

Ομόνοια Καλ.: Σίμος, Μούκα, Θοδωρής, Κοτζαγιώτης (78' Διαλυνάς), Τζαμούσης, Δατσέρης, Παπαδογιωργάκης (88' Παρασύρης), Αξιώτης (67' Γεωργαλής), Πουλακάκης, Καραδάκης, Κόκκινος (70' Μυλωνάκης),