Ήττα 6-0 για τα Κανάρια από τους Νέους Αλμυρού στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο, για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β2 ΕΠΣΗ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 16’ με τον Ι. Κοκολογιαννάκη να πετυχαίνει το 0-1, ενώ στο 19’ ο Ρούκος ανέβασε το σκορ στο 0-2, για να διαμορφώσει το 0-3 στο 40’ ο Φιτσοδασκαλάκης, σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Τα Κανάρια ανέβασαν την απόδοσή τους στην επανάληψη χάνοντας σημαντικές ευκαιρία με τον Κατσούρι στο 55’ και το 57’, αλλά και τον Σπανάκη στο 60’. Έχοντας την ουσία οι Νέοι Αλμυρού πέτυχαν το 0-4 με τον Νοδαράκη στο 72’ και δύο λεπτά αργότερα στο 74’ ο Ρούκος σημείωσε το 0-5, για να διαμορφώσει το τελικό 0-6 ο Βολιτάκης στο 89’.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Τζατζαράκης Δ. και επόπτες οι Ζαφείρης Α. και Κλαμπατσέας Χ.

Κανάρια: Παπαδάκης Δ., Μαυροειδής (65’ Βασιλείου), Πανδερμαράκης (46’ Διγενής), Γκάρης (46’ Κτιστάκης), Κατσαβούνης, Βασιλάκης Νικ., Σπανάκης, Βασιλειάδης, Πασπαράκης, Κατσούρι (78’ Ελ Γιαχάουι), Γκουντέλος

Νέοι Αλμυρού: Παγωμένος, Στρατάκης (83’ Φινοκαλιώτης), Κανάκης (75’ Κολιοραδάκης), Βολιτάκης, Μάστος, Κοκολογιαννάκης Γ., Κοκολογιαννάκης Ι., Νοδαράκης (83’ Τζανής), Φιτσοδασκαλάκης (58’ Γιούμπα), Ρούκος, Τσαβολάκης (58’ Δάλλας).