Επιστροφή στις νίκες για τα Κανάρια τα οποία επικράτησαν 3-2 του Κόρακα στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Β2 ΕΠΣΗ.

Οι ποδοσφαιριστές του Παναγιώτη Κορδονούρη ξεκίνησαν ιδανικά τον αγώνα και μόλις στο 1ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Κατσούρι να πετυχαίνει το 1-0 μετά από ωραία σέντρα του Μαυροειδή.

Εξίσου καλή και η συνέχεια για τα Κανάρια καθώς έχοντας επιβάλει τον ρυθμό τους έφτασαν και σε δεύτερο γκολ, όταν στο 25’ και πάλι ο Κατσούρι σημείωσε το 2-0, έπειτα από συνδυασμό του με τον Πανδερμαράκη, σκορ με το οποίο και έληξε το πρώτο ημίχρονο.

Στην αρχή της επανάληψης μπήκαν οι βάσεις της νίκης για τα Κανάρια και συγκεκριμένα στο 49’ όταν ο Πανδερμαράκης ανέβασε το σκορ στο 3-0 μετά από κάθετη πάσα του Βασιλάκη. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν 3-1 στο 52’ με πέναλτι του Τσακιράκη, ενώ στο 77’ ο Ρογδάκης διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Παπαδάκης Φ. και επόπτες οι Ανδριανάκης Ι. και Αξιώτης Ε.

Κανάρια: Κριτσωτάκης, Μαυροειδής, Βασιλειάδης, Διγενής (61’ Γκαρής), Βασιλάκης Ν., Κατσαβούνης, Βασιλείου (72’ Λεσάι), Βασιλάκης Μ., Πασπαράκης, Κατσούρι (83’ Ελ Γιάχουι), Πανδερμαράκης.

Κόρακας: Τζωρτζάκης, Ρινακάκης, Σμαραγδάκης Λ., Φιντικάκης, Ρογδάκης, Φουστανάκης, Μαρκάκης, Τσακιράκης, Χαμηλάκης, Σμαραγδάκης Γ., Νικολακάκης.