Εκτός έδρας νίκη 2-0 για τα Κανάρια επί των Ελπίδων στο γήπεδο του ΕΓΟΗ, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β1 ΕΠΣΗ.

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο τα Κανάρια «εξαργύρωσαν» την καλή τους εμφάνιση και συνέχισαν με νίκη της αγωνιστικές τους υποχρεώσεις. Το 0-1 έγινε στο 39ο λεπτό όταν ο Κουτάντος με σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον Τζαβάρα στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του.

Τη νίκη των Καναρίων σφράγισε στο 55’ ο Νικολακάκης πετυχαίνοντας το 0-2, μετά από ωραία πάσα του Φανουργιάκη.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Κατσογιάννης Η. και επόπτες οι Ξυπάκης Γ. και Αναστασιάδης Δ.

Ελπίδες: Τζαβάρας, Σεκέρης, Καραταράκης, Παρασύρης, Αλεξανδρής, Αναγνωστόπουλος, Καλυβιώτης, Κάλλας, Κοκκινάκης, Παπαδάκης, Τσακαλάς.

Κανάρια: Γαλανάκης Γεω., Γαλανάκης Μιχ., Τβαούρι, Λυμπερίδης, Κοζανίδης, Παρασύρης (58’ Ντολλακάι), Φανουργιάκης, Σφακιανάκης, Κουτάντος (63’ Γκιώνης), Βίλα (56’ Κόκκινος), Νικολακάκης (67’ Σταμπουλής).