Ευρεία νίκη 5-0 για τις Νέες ΕΡΓΟΤΕΛΗ επί του Χάλη Βαρύπετρου για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος Γ’ Εθνικής Γυναικών.

Καλύτερες σε όλη τη διάρκεια του αγώνα οι Νέες ΕΡΓΟΤΕΛΗ χρειάσθηκε όμως να φτάσει ο αγώνας στο 42ο λεπτό για να ανοίξουν το σκορ, όταν η Βαξεβάνη πέτυχε το 1-0, σκορ με το οποίο έληξε και το πρώτο ημίχρονο.

Στο 48’ η Κατερίνα Παπαδάκη σημείωσε το 2-0, ενώ στο 54’ η Βαξεβάνη με το δεύτερο προσωπικό της γκολ ανέβασε το σκορ στο 3-0. Το 4-0 έγινε στο 66’ από την Μελίνα Λάρου, ενώ το τελικό 5-0 διαμόρφωσε στο 73’ η Αλεξάκη

Νέες ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Φραγκούλη, Λιοδάκη (46’ Γιαπρά), Κοκουβά, Χαλαμπαλάκη, Παπαδάκη Μαριχρύσα, Φανουράκη, Βαξεβάνη, Λάρου Μελίνα, Παπαδάκη Κατερίνα, Εργαζάκη (46’ Ρέιγκ), Σαριδάκη.

Χάλης Βαρ.: Πετραντωνάκη, Καβράκη, Κατσουλάκη, Κασαπάκη, Κοκολάκη, Δρίτσα, Κελάκη, Ντουσάκη, Στεφανουδάκη, Σταματοπούλου, Σταφυλαράκη (6’ Πετράκη).