Νίκη για τη Γυναικεία ομάδα του ΕΡΓΟΤΕΛΗ, η οποία επιβλήθηκε 2-0 του Οδυσσέα Γλυφάδας στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο, στο πλαίσιο της 9ης (εξ’ αναβολής) αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α’ Εθνικής Γυναικών.

Σε ένα καλό παιχνίδι με ρυθμό, δυνατές μονομαχίες, αλλά λιγοστές μεγάλες χαμένες ευκαιρίες, ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ μπήκε καλύτερα και απείλησε στο 6ο λεπτό με την κεφαλιά της Ξέρα να περνά ελάχιστα άουτ. Λίγο αργότερα όμως στο 18’ η υπεροχή που είχαν οι γηπεδούχες καρποφόρησε, όταν έπειτα από κόρνερ της Ξέρα η Κωνσταντοπούλου με εξαιρετική κεφαλιά πέτυχε το 1-0, που ήταν και το τελικό σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Και στην επανάληψη οι κιτρινόμαυρες συνέχισαν να πιέζουν και στο 48’ έχασαν μοναδική ευκαιρία για γκολ, όταν μετά από ωραία κίνηση η Μπράουν πάσαρε στην Ξέρα το πλασέ της οποίας σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο 64’ με δυνατό σουτ της Δρακωνάκη μέσα από την περιοχή.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Κυριακίδης και επόπτες οι Κοκοταΐλης και Σιγανός.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Λιατίφη, Γουνάκη (81’ Δρακογιαννάκη), Κιουτάχιαλη (76’ Φανουράκη), Κωνσταντοπούλου (90’ Σημαιάκη), Δρακωνάκη (90’ Καλέση), Μπράουν, Τζόνσον, Συμεωνίδη, Ξέρα, Ξυλούρη, Σιδηρά.

Οδυσσέας Γλ.: Πετροπούλου, Ζιώγα, Θέου, Παπακώστα, Καπνιστή, Στεφάνου, Μπαδά, Δάρλα (58’ Τερζή), Κόσσοβα (46’ Καββαδά), Θωμοπούλου,  Κόλλια.