Δεν ανέδειξε νικήτρια ομάδα ο αγώνας ανάμεσα στον ΕΡΟΤΕΛΗ και τις Αβάντες Χαλκίδας με το 0-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α’ Εθνικής Γυναικών, με την ομάδα του ΕΡΓΟΤΕΛΗ να παραμένει αήττητη.

Ο αγώνας ήταν δυνατός, με τις καλές στιγμές να είναι λίγες και την υπεροχή μοιρασμένη, με τις δύο ομάδες να επιβεβαιώνουν τη δυναμική που έχουν την εφετινή αγωνιστική χρονιά. Το πρώτο μέρος πέρασε χωρίς κάποια ομάδα να καταφέρει να απειλήσει ουσιαστικά την άλλη, με τις δυνατές μονομαχίες να είναι το κύριο χαρακτηριστικό.

Στην επανάληψη ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ μπήκε πιο δυνατά και στο 55’ έφτασε κοντά στο γκολ, όμως το φάουλ της Σιδηρά πέρασε λίγο άουτ από το δοκάρι της Γιαννακούλη. Η ομάδα της Χαλκίδας «απάντησε» στο 57’ με το καλοκτυπημένο φάουλ της Πλυτά να εξουδετερώνεται από την Γρηγοριάδου.

Καλή στιγμή για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ και στο 62’ με το σουτ της Τούνα να αναγκάζει την Γιαννακούλη σε δύσκολη επέμβαση, όπως και στο 66’ στο σουτ της Δρακογιαννάκη. Οι γηπεδούχες στις καθυστερήσεις του αγώνα έφτασαν κοντά στο γκολ, όμως το φάουλ της Σιδηρά το απέκρουσε η Γιαννακούλη.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σταυρουλάκης, με επόπτες τους Βαρβανιάκη και Βλαχάκη.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Γρηγοριάδου, Κωνσταντοπούλου, Δρακωνάκη, Φανουράκη, Ραπάνη, Σιδηρά, Τούνα (81’ Δρακογιαννάκη), Γουνάκη, Κιουτάχιαλη, Σαριδάκη, Ξέρα.

Αβάντες Χ.: Γιαννακούλη, Νεοφύτου, Τζαφέρη, Μελισσού, Πύθουλα, Πλυτά (79’ Μπαδά), Μπέρκ, Λάγιου, Μουσάτ, Παχάκη (93’ Μπριασούλη), Κοκοτσάκη.