Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Βέροιας Διαιτητής: Φωτιάδης Θ. (Θεσσαλονίκης) Βοηθοί: Μαυρόπουλος Π.(Θεσσαλονίκης), Θανασακούδης Α. (Θεσσαλονίκης) Τέταρτος διαιτητής: Ζολ...

Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Βέροιας
Διαιτητής: Φωτιάδης Θ. (Θεσσαλονίκης)
Βοηθοί: Μαυρόπουλος Π.(Θεσσαλονίκης), Θανασακούδης Α. (Θεσσαλονίκης)
Τέταρτος διαιτητής: Ζολώτας Γ. (Θεσσαλονίκης)
Σκόρερ: 18’ Κόλτσος – 15’ Μελισσάς
Κίτρινες κάρτες: 16’ Κόλτσος – 47' Ματθαιάκης, 76’ Γραμμόζης

Φάσεις και γκολ

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

13’ Ο Κριβόκαπιτς εκτέλεσε φάουλ βρίσκοντας τον Σαμαρά στο κέντρο της άμυνας μας, όμως η κεφαλιά που επιχείρησε ο αμυντικός της Βέροιας πέρασε άουτ.
15’ ΓΚΟΛ! Ο Ογκνιένοβιτς πάσαρε στον Πασχάλη Μελισσά και αυτός με μονοκόμματο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Αποστολίδη, ανοίγοντας το σκορ στο δημοτικό στάδιο Βέροιας.
18’ ΓΚΟΛ! Ο Ράνιτς έβγαλε την «βαθιά» μπαλιά στον Κόλτσο και αυτός με ψιλοκρεμαστό πλασέ και με την βοήθεια της τύχης, μιας και η μπάλα κόντραρε στον Κορδονούρη, κρέμασε τον Δασκαλάκη, ισοφαρίζοντας σε 1-1.
22’ Ο Ζουλίνιο δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή, χάνοντας την ευκαιρία να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του.
25’ Δυνατό σουτ του Γραμμόζη, η μπάλα θα φύγει άουτ.
39’ Ο Γραμμόζης θα κάνει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Ογκνιένοβιτς θα «πιάσει» το σκαστό σουτ αλλά ο γκολκίπερ της Βέροιας θα αποκρούσει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

Σκορ ημιχρόνου: 1-1

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

58’ Ο Ογκνιένοβιτς θα στρώσει τη μπάλα στον Μπουντιμίρ, το σουτ όμως που επιχείρησε ο Κροάτης επιθετικός δεν βρήκε στόχο.
59’ Ο Ογκνιένοβιτς με «βαθιά» μπαλιά θα βρει τον Μπουντιμίρ, όμως ο τελευταίος θα αργήσει να σουτάρει με αποτέλεσμα το σουτ που επιχείρησε να μην ανησυχήσει ιδιαίτερα τον Αποστολίδη.
75’ Εκτέλεση κόρνερ του Γραμμόζη, κεφαλιά του Κορδονούρη, απεκρούει προς στιγμήν ο τερματοφύλακας της «βασίλισσας του βορρά», με την επαναφορά της μπάλας ο Κορδονούρης θα ξανακάνει την κεφαλιά αλλά ο Κόλτσος θα διώξει πάνω στην γραμμή.
87’ Ο Κριβόκαπιτς εκτέλεσε φάουλ, ο Τσιμπλίδης έκανε την προβολή από κοντά, αλλά ο Δασκαλάκης έδιωξε με τα πόδια σε κόρνερ.
89’ Ο Κριβόκαπιτς δοκίμασε το πόδι του από διαγώνια θέση, όμως ο Δασκαλάκης με εκπληκτική απόκρουση έδιωξε τη μπάλα σε κόρνερ.

Τελικό σκορ: 1-1

Βέροια (Ντόστανιτς): Αποστολίδης, Σαμαράς, Ζουλίνιο (69’ Τσιμπλίδης), Κόλτζος, Κριβόκαπιτς, Γκουανταλούπε, Ράνιτς (81’ Παρμαξίδης), Πετκάκης, Μεντόζα, Πάες (61’ Μπικόφσκι), Ερέρα.

Εργοτέλης (Νίκος Καραγεωργίου): Δασκαλάκης, Μιλάντιν, Κορδονούρης, Χίμπλινγκερ, Ογκνιένοβιτς (84’ Θεοδωρίδης), Γραμμόζης, Τζούνιορ, Ματθαιάκης, Κεφαλούκος (84’ Τάσιτς), Μπουντιμίρ (68’ Νατσέφσκι), Μελισσάς.