Πραγματοποιήθηκε ο φιλικός αγώνας φιλανθρωπικού σκοπού στη μνήμη του αδικοχαμένου φιλάθλου, Κώστα Κατσούλη. Η ομάδα μας, παίζοντας καλό ποδόσφαιρο και δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες, αναδείχθηκε ισόπαλη, 1-1, με τον Πλατανιά στο Παγκρήτιο Στάδιο. Το γκολ για τον Πλατανιά πέτυχε ο Ναζλίδης στο 43’, ενώ για τον Εργοτέλη ισοφάρισε ο Νόσκοβιτς στο 44’.

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ

6’ Γύρισμα του Μπρούνο για τον Βλαχοδήμο, ο οποίος έκανε το πλασέ, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
12’ Εκτέλεση πέναλτι του Βλαχοδήμου, αλλά ο Ολιμπά έπεσε στην αριστερή γωνία του και έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ. Το πέναλτι κέρδισε ο Γιουσούφ, ο οποίος ανατράπηκε από τον Ολιμπά.
17’ Σέντρα από δεξιά του Τζανακάκη, ο Νόσκοβιτς έκανε την προβολή, αλλά απέκρουσε ενστικτωδώς ο Ολιμπά.
34’ Ωραία κάθετη πάσα του Μπρούνο για τον Νόσκοβιτς, ο οποίος σούταρε δυνατά, αλλά απέκρουσε ο Ολιμπά.
36’ Μακρινό σουτ του Βλαχοδήμου, απέκρουσε ο Ολιμπά.
43’ Γκολ για τον Πλατανιά. Γύρισμα του Τόρες για τον Ναζλίδη, ο οποίος με πλασέ έκανε το 0-1.
44’ Γκοοολ!!! 1-1! Από αριστερά, ο Λυκογιάννης έκανε τη σέντρα και ο Νόσκοβιτς με ωραία κεφαλιά, ισοφάρισε για την ομάδα μας!
55’ Δυνατό σουτ του Μπρούνο εκτός περιοχής, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γκσμπούρνινγκ, άουτ.
56’ Γύρισμα του Λυκογιάννη από αριστερά, για τον Νόσκοβιτς, αλλά πριν προλάβει ο δεύτερος να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα, απομάκρυνε σε κόρνερ η άμυνα του Πλατανιά.
90’ Ωραία ενέργεια και σέντρα από αριστερά του Λυκογιάννη για τον Γιουσούφ, ο οποίος έκανε το πλασέ στην κίνηση, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Καβουσάκης, Τζανακάκης (72’ Ρέντζας), Μέγι (72’ Σαϊνάτι), Γιοβάνοβιτς, Λυκογιάννης, Κοζορώνης (72’ Στράους), Γκέντσογλου, Γιουσούφ, Βλαχοδήμος (64’ Χαντί), Μπρούνο (64’ Μπαμ Μπαμ), Νόσκοβιτς (78’ Παμλίδης).

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Olimpa (46’ Gspurning), Ζουμπουλάκης (46’ Αποστολόπουλος), Ζαραδούκας (87’ Ντεντάκης), Banana (61’ Aguilera), Δημήτρης, Tettey (62’ Mahamat), Γουνδουλάκης (46’ Scarla), Ναζλίδης (46’ Μενδρινός), Torres (46’ Γιακουμάκης), Milunovic (46’ Gilvan), Τσουράκης (46 Φιγκέιρα).

Η ΠΑΕ Εργοτέλης επιθυμεί να ευχαριστήσει θερμά όλους όσους συνετέλεσαν για την διεξαγωγή του σημερινού αγώνα στην μνήμη του αδικοχαμένου Κώστα Κατσούλη.
Ευχαριστούμε όλους τους φιλάθλους που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα, τους διαιτητές, κυρίους Βοσκάκη, Νικολακάκη, Σταυρουλάκη, Φουκάκη, οι οποίοι πρόσφεραν τις υπηρεσίες τους αφιλοκερδώς και στήριξαν εμπράκτως την προσπάθεια, την Super League, τη «Νέα Τηλεόραση» που ανέλαβε να καλύψει τηλεοπτικά το παιχνίδι και να μεταδώσει το φιλανθρωπικό μήνυμα του αγώνα και το εστιατόριο Pizza Grand για την προσφορά του δείπνου στην αποστολή του Πλατανιά.
Έπειτα από επιθυμία της οικογένειας του αείμνηστου Κώστα Κατσούλη όλα τα έσοδα που συγκεντρώθηκαν στο πλαίσιο της σημερινής προσπάθειας θα διατεθούν στο «Ανοικτό Σχολείο Μεταναστών Πειραιά».