Μια ακόμα νίκη πρόσθεσα στο ενεργητικό τους τα Κανάρια κερδίζοντας εκτός έδρας αυτή την φορά τη Βόνη με 4-1 παραμένοντας έτσι στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Β1 ΕΠΣΗ, για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Στο 30’ η πρώτη καλή φάση για την ομάδα μας όταν σε πάσα του Παπαδάκη ο Σταματάκης σούταρε για να φύγει η μπάλα λίγο άουτ. Την ίδια τύχη είχε και η κεφαλιά που επιχείρησε δυο λεπτά αργότερα.

Το σκορ άνοιξε στο 36’ με τον Αλεξάκη ο οποίος κέρδισε την κόντρα μεσα στην περιοχή και με πλασε έγραψε το 0-1
Πριν προλάβουν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί ήρθε και το δεύτερο τερμα για την ομάδα μας αυτή την φορά με τον Αλεξάκη σε πάσα του Παπαδάκη.

Στην επανάληψη του παιχνιδιού και συγκεκριμένα στο 55’ οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες καθώς αποβλήθηκε ο Κυριακάκης διότι χτύπησε εκτός φάσης τον Κρουσταλάκη
Στο 65’ο Σταυρακάκης απέκρουσε σουτ του Ζαχαράκη ενώ στο 80’ οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να μπουν στο ματς καθώς κατάφεραν να μειώσουν σε 1-2 με τον Ζαχαράκης εκτέλεσε φάουλ και ο Αλντίμ με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Τα Κανάρια συνέχισαν την προσπάθεια τους και πίεσαν περισσότερο και κατάφεραν να….καθαρίσουν το παιχνίδι

Στο 83’ λεπτό ο Χαιντίνι, με ατομική προσπάθεια και σουτ έκανε το 3-1 για τα γράψει και το τελικό 1-4 λίγα λεπτά αργότερα με ωραίο πλασέ.

Βόνη: Μαγκούφης, Ξενάκης, Καλαιτζάκης, Μυρωδιάς Γ., Σκορδίλης, Παπαδάκης, Σταυρουλάκης, Κυριακάκης, Λαγουδάκης, Ζαχαράκης, Λουρίδας.
Κανάρια: Σταυρακάκης, Γραμματικάκης, Μανιουδάκης, Δολαψάκης, Μουντράκης, Αλεξάκης, Καλογεράκης, Κρουσταλάκης, Βενεράκης, Παπαδάκης, Σταματάκης.