Ένα παιχνίδι χορταστικό σε θέαμα και γκολ έγινε στο γήπεδο του Αγ. Μύρωνα όπου οι Νέοι Εργοτέλη δεν κατάφεραν να ξεπεράσουν το εμπόδιο του Αθλόπολις και ηττήθηκαν με σκορ 5-4.

Οι παίκτες μας κατάφεραν στο 18΄ να μπουν μπροστά στο σκορ με πλασέ του Γκούπε, για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι δυο λεπτά αργότερα με σουτ του Χριστοφοράκη. Ο ίδιος παίκτης στο 27΄ με πλασέ έδωσε το προβάδισμα στους στο Αθλόπολις και στο 40΄ ο Κεπλώνης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 3-1.

Στην επανάληψη του παιχνιδιού και συγκριμένα στο 50΄ με τρίτο προσωπικό τέρμα ο Χριστοφοράκης ανέβασε το δείχτη του σκορ στο 4-1.

Δέκα λεπτά αργότερα οι Νέοι Εργοτέλη μείωσαν σε 4-2 με σουτ του Αλεξάκη.

Στο 70΄ ο Βιλανάκης με σουτ έκανε το 5-2 για να μειώσει  σε 5-3 στο 80΄ ο Παπαδάκης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι το οποίο κέρδισε ο ίδιος. Οι Νέοι συνεχισαν να πιέζουν και στο 86΄ ο Μπερνίκου μείωσε σε 5-4, ένα σκορ που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του παιχνιδιού.

Αθλόπολις: Μπεκιάϊ, Κοσμαδάκης, Καπελώνης, Μεχίλη (65΄ Ανωγειανάκης), Κυραλάκης, Γκάμπριελ, Γκιαουράκης (55΄ Τζίλης), Σεϊχ Αβραάμ, Βιλανάκης (80΄ Δαφνομίλης), Φαμέλης, Χριστοφοράκης

Νέοι Εργοτέλη: Σταυρακάκης, Στεφανάκης (71΄ Χαλκιαδάκης), Μουντράκης, θεοδωράκης (56΄ Αλεξάκης), Μαυράκης, Πάγια, Pαπαδάκης, Kαλογεράκης, Φαζάκης (56΄ Kαπουράνης), Βενεράκης, Γκούπε (56΄ Μπερνίκου)