Την πρώτη θέση στην κατηγορία 1994 κατάφεραν να κερδίσουν οι αθλητές της Ακαδημίας του Εργοτέλη καθώς επικράτησαν με 5 - 1  της ΝΙΣ Σερβίας στον Τελικό της...

Την πρώτη θέση στην κατηγορία 1994 κατάφεραν να κερδίσουν οι αθλητές της Ακαδημίας του Εργοτέλη καθώς επικράτησαν με 5 - 1  της ΝΙΣ Σερβίας στον Τελικό της διοργάνωσης.
Στην κατηγορία 1996 η ομάδα του Εργοτέλη επικράτησε στο μικρό Τελικό της ομάδας της Ακαδημίας Φλώρινας με 5 – 0 και κατέκτησε την 3η θέση.

Τα αποτελέσματα αναλυτικά:

ΠΡΩΙ
(Μικρός Τελικός 1996)

Ομάδες                                         Σκόρ

Εργοτέλης 96 – Ακαδημία Φλωρινας 96               5 - 0

Σύνθεση : Παναγιώτου Γ., Κοκολοδημητράκης, Βαρδάκης Στ., Ζερβάκης, Βαρδάκης Π., Σηφάκης, Σάλιακας, Μερτίρι, Ζερβάκης

Σκόρερ: Μερτίρι (3). Σάλιακας, Σηφάκης

ΑΠΟΓΕΥΜΑ
(Τελικός 1994 – Στάδιο Καλαμαριάς)

Ομάδες                                              Σκόρ

Εργοτέλης 94 –  ΝΙΣ Σερβίας 94                             5 - 1

Σύνθεση : Χατζηδάκης, Ανδρεαδάκης Ι. , Ανδρεαδάκης Π. , Μπουχαλάκης, Βιλανάκης, Ζαχαριουδάκης, Παπαδημητράκης, Κιαουλιάς, Μαραζάκης, Μπουρσέλης, Βαρκαράκης.

Σκόρερ:  Μπουρσέλης (3), Ανδρεαδάκης Π. (2)

Ο τελικός διεξήχθη στο Στάδιο Καλαμαριάς στις 17:45μμ και μετά τη λήξη του ακολούθησε η τελετή απονομής των επάθλων και αναμνηστικών σε όλες τις ομάδες που έλαβαν μέρος στο τουρνουά.

Πρέπει να τονίσουμε ότι σύμφωνα με τις πληροφορίες που είχαμε από τις αποστολές των ομάδων μας ήταν ένα άριστο οργανωτικά τουρνουά με πολύ υψηλού επιπέδου ομάδες.
Επίσης κοινή διαπίστωση όλων των συμμετεχόντων ήταν ότι, η διοργάνωση αυτή προσέφερε στους νεαρούς ποδοσφαιριστές τη δυνατότητα να δείξουν το ταλέντο τους αλλά ταυτόχρονα να κερδίσουν εμπειρίες και να δοκιμάσουν τις δυνατότητες τους με αθλητές από τις καλύτερες Ακαδημίες της Ελλάδας και του εξωτερικού.