Η ομάδα μας κέρδισε 3-2 τον Πλατανιά σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο Γήπεδο Μάλεμε. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 1ο ημίχρονο με τα γκολ των Τόρες (16’) και Τσοντάκη (38’), αλλά ο Εργοτέλης με πάρα πολύ καλή απόδοση στην επανάληψη έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη με τα γκολ των Γιουσούφ (61’), Χαντί (70’) και Μπαμ Μπαμ (85’).

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ

5’ Ωραία συνεργασία  μεταξύ Βλαχοδήμου και Τζανακάκη, με δυνατό σουτ του δεύτερου για να διώξει δύσκολα σε κόρνερ ο Γκσμπούρνινγκ.

11’ Δυνατό σουτ του Μπρούνο, η μπάλα κατέληξε κόρνερ έπειτα από κόντρα πάνω σε αμυντικό του Πλατανιά.

16’ Γκολ 1-0 για τον Πλατανιά, με σουτ του Τόρες.

23’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπογκντάνοφ, η μπάλα κατέληξε άουτ, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

27’ Δοκάρι για την ομάδα μας! Έπειτα από δυνατό σουτ του Μπογκντάνοφ, η μπάλα τράνταξε το αριστερό δοκάρι του Γκσμπούρνινγκ.

38’ Γκολ για τον Πλατανιά. Σέντρα του Αποστολόπουλου από δεξιά και ο Τσοντάκης με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι έκανε το 2-0.

53’ Δυνατό σουτ του Μπρούνο εκτός περιοχής, η μπάλα κατέληξε άουτ, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

61’ Γκοοοοολ για την ομάδα μας!!! Έπειτα από σέντρα του Ρέντζα, ο Γιουσούφ με σουτ στην κίνηση έκανε το 2-1!

65’ Έπειτα από πολύ ωραία συνεργασία των παικτών μας, ο Γιουσούφ έστρωσε στον Στράους, ο οποίος με δυνατό σουτ ανάγκασε τον Γκσμπούρνινγκ να διώξει δύσκολα την μπάλα σε κόρνερ.

70’ Γκοοοοολ για την ομάδα μας!!! Ο Γιουσούφ από δεξιά έστρωσε στον αμαρκάριστο Χαντί, ο οποίος από το ύψους του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-2.

75’ Σουτ του Κούρεζ, η μπάλα κατέληξε άουτ.

85’ Γκοοοοολ!!! 2-3 για την ομάδα μας!!!! Πέναλτι κέρδισε ο Γιουσούφ και την εκτέλεση ανέλαβε ο Μπαμ Μπαμ, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Γκσπούρνινγκ (67’ Περιστερίδης), Αποστολόπουλος (46’ Ζουμπουλάκης), Αγκιλέρα (64’ Ντεντάκης), Δημήτρης, Ζαραδούκας, Τέτε, Μενδρινός, Φιγκέιρα, Μπεριάν (35’ Τσοντάκης), Τζίλβαν (46’ Ναζλίδης, Λ.τρ. 60’ Τσουράκης), Τόρες (64’ Γιακουμάκης).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Τσέρνι (46’ Καβουσάκης), Τζανακάκης (54’ Καζναφέρης), Μέγι, Γιοβάνοβιτς (72’ Μπουρσέλης), Πίτσος (54’ Ρέντζας), Γκέντσογλου, Μπογκντάνοφ (54’ Στράους), Βλαχοδήμος (54’ Γιουσούφ), Χαντί (72’ Κούρεζ), Μπρούνο (54’ Μπαμ Μπαμ), Νόσκοβιτς (54’ Παμλίδης).