Χωρίς να πιάσει σπουδαία απόδοση το Μαρτινέγκο πήρε μεγάλη σε έκταση νίκη απέναντι στον Πατούχα με σκορ 5-0 στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ΄Κατηγορίας ΕΠΣΗ.

Οι παίκτες της ομάδας μας έδειξαν δυο διαφορετικά πρόσωπα στο παιχνίδι Στο πρώτο ημίχρονο όντας αρκετά χαλαροί δεν κατάφεραν να γίνουν απειλητικοί με αποτέλεσμα να σημειώσουν ένα γκολ και αυτό μόλις στο 3’ μετά από εναλλαγή της μπάλας από Κεβάνι, Λατίνο και Μουλακάκη ο τελευταίος με πλασέ έκανε το 1-0. Στην συνέχεια και στο 12’ χάθηκε σπουδαία ευκαιρία όταν η μπάλα σε σουτ του Κεβάνι χτύπησε στο δοκάρι, ενώ ο ίδιος παίκτης έχασε σπουδαία ευκαιρία στο 30’

Στην επανάληψη τα πράγματα άλλαξαν. Οι παίκτες μας έδειξαν περισσότερη σοβαρότητα στο παιχνίδι τους ήταν πιο δημιουργικοί και προσεκτικοί στην τελική φάση με αποτέλεσμα να σημειώσουν τέσσερα τέρματα και να πάρουν το τελικό 5-0.

Στο 55’ από Μπαλιά του Χαριτάκη ο πολύ Λατίνο με δυνατό σουτ έδτειλε την μπάλα στο «Γ» της αντίπαλης εστίας. διπλασίαζοντας τα τέρματα της ομάδας του ενώ ενα λεπτό αργότερα ο Μουλακάκης συνεχισε τον χορό των γκολ κάνοντας μετά από σουτ το 3-0 . Ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 70’ και πάλι με τον Λατίνο μετά από ωραίο συνδιασμό με τον Κεβάνι και πλασέ. Το τελικο 5-0 γράφτηκε στο 85’ με πλασέ του Τζιρίτα μετά από πάσα του Λατίνο.

Μαρτινέγκο: Λέσι, Γκούρο(24’ Σελαμάι), Αγαπητός, Χαριτάκης, Πόποβιτς, Λίλο, Κοβιτίδης(46’ Κοβιτίδης), Κόλα, Μουλακάκης, Λατίνος, Κεβάνι

Πατούχας: Πετράκης, Ραπτάκης, Μεραμβελιωτάκης, Μωραίτης, Άλεξ, Μπιτσακάκης Μ., Μπιτσακάκης Σ.(75’ Κοκολάκης), Κλέβι, Θερμάκης(46’ Λουλάκης), Μάριος(65’ Σάλιου), Βελιβασάκης

Στην καλή εικόνα του β’ ημιχρόνου στάθηκε ο Γ. Βλατάς

Στα δυο πρόσωπα που έδειξαν οι παίκτες του κόντρα στον Πατούχα στάθηκε ο προπονητής της ομάδας μας Γιώργος Βλατά. «Στο πρώτο ημίχρονο δεν είχαμε καλή εικόνα. Ήμασταν ιδιαίτερα χαλαροί και καθόλου δημιουργικοί με αποτέλεσμα να πετύχουμε μόλις ένα γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο δείξαμε μια άλλη εικόνα. Μπήκαμε πιο προσεκτικά στο παιχνίδι , ήμασταν οργανωτικοί δείξαμε σοβαρότητα και καταφέραμε να πετύχουμε τέσσερα ακόμα γκολ. Θέλω βέβαια να συγχαρώ τον Πατούχα καθώς είναι μια ομάδα που κάνει μια αξιόλογη προσπάθεια. Εμείς συνεχίζουμε. Στόχος μας είναι να δουλεύουμε καθημερινά και να γινόμαστε όλο και καλύτεροι. Από αύριο στο μυαλό μας θα είναι το επόμενο παιχνίδι με τους Κουνάβους.»