Γήπεδο: Τούμπα Διαιτητής: Κοντογιαννίδης (Ξάνθης) Βοηθοί: Μπιτσίδης (Θράκης), Αναστόπουλος (Αρκαδίας) Τέταρτος διαιτητής: Παμπορίδης (Κιλκίς) Σκόρερ: 87’ Σάλμον ...

Γήπεδο: Τούμπα
Διαιτητής: Κοντογιαννίδης (Ξάνθης)
Βοηθοί: Μπιτσίδης (Θράκης), Αναστόπουλος (Αρκαδίας)

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

3’
Σέντρα του Σνάουτσερ από τα δεξιά, κεφαλιά του Σάλμον, η μπάλα άουτ.
11’
Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γραμμόζη αρκετά μέτρα έξω από την μεγάλη περιοχή, ο Φερνάντεζ θα μπλοκάρει τη μπάλα με διπλή προσπάθεια.
13’ Ο διαιτητής της αναμέτρησης, Ρωμανός Κοντογιαννίδης, διέκοψε τον αγώνα λόγω ενός πανό κατά της κυβέρνησης που υπήρχε στο κέντρο του γηπέδου. Πέντε λεπτά αργότερα το παιχνίδι ξεκίνησε και πάλι.
23’ Σουτ του Σάλμον, έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
26’
Ο Ογκνιένοβιτς θα στρώσει στον Γραμμόζη, αυτός θα σουτάρει με τη μια αλλά η μπάλα θα φύγει άουτ.
29’ Ο Γεωργιάδης από τα δεξιά απέφυγε τον Χατζί, μπήκε στη μεγάλη περιοχή και από πλάγια θέση έκανε σέντρα σουτ, αναγκάζοντας τον Δασκαλάκη να διώξει την μπάλα με τα πόδια.
30’
«Σκαφτή» μπαλιά του Μιλάντιν στον Ογκνιένοβιτς, ο Σέρβος απέναντι από τον Φερνάντεζ έκανε την κεφαλιά, όμως ο Πορτογάλος πορτιέρο του ΠΑΟΚ έσωσε την εστία του από το γκολ.
39’
Σουτ του Μπουντιμίρ έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα άουτ.
42
Ο ίδιος παίκτης έπειτα από ωραίο συνδυασμό με τον Ογκνιένοβιτς πήρε την μπάλα έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, όμως η μπάλα κατέληξε ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Φερνάντεζ.

Σκορ ημιχρόνου: 0- 0

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

48’
Ο Γεωργιάδης απέφυγε εντυπωσιακά δύο παίκτες του Εργοτέλη από τα δεξιά, μπήκε στην μεγάλη περιοχή, όμως η μπάλα κατέληξε κόρνερ.
60’
Ο Δασκαλάκης έκανε την απόκρουση του αγώνα, όταν ο Μαλεζάς με εξ' επαφής κεφαλιά δεν μπόρεσε να νικήσει τον γκολκίπερ της ομάδας μας.
76’
Καταπληκτικό τακουνάκι του Τάσιτς στον Ογκνιένοβιτς, ο Σέρβος πέρασε στην μεγάλη περιοχή, απέφυγε εξαρειτικά τον Μελίσση, όμως καθυστέρησε να κάνει το σουτ.
83’
Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ογκνιένοβιτς λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή του Φερνάντεζ, η μπάλα θα καταλήξει άουτ.
87’ ΓΚΟΛ! Ο Γκονζάλες έκανε την σέντρα από αριστερά και ο Σάλμον με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Δασκαλάκη, βάζοντας το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.

Τελικό σκορ: 1-0

ΠΑΟΚ (Φερνάντο Σάντος): Φερνάντεζ, Σνάουτσνερ, Χαραλάμπους, Μελίσσης, Μαλεζάς, Μουμίν (46’ Μπαλάφας), Μπαϊάνο, Χριστοδουλόπουλος (71’ Βρύζας), Γεωργιάδης, Σάλμον, Κωνσταντινίδης (79’ Γκονζάλες).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκος Καραγεωργίου): Δασκαλάκης, Μιλάντιν, Χατζί (44’ Φραγκουλάκης), Χίμπλινγκερ, Τζούνιορ, Ογκνιένοβιτς, Μπουντιμίρ, Κορδονούρης, Κεφαλούκος (37’ Τάσιτς), Γραμμόζης, Θεοδωρίδης (88’ Κουτσιανικούλης).