Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο Εργοτέλης από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα. Το γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Sorlin στο 90 λεπτό με ωραίο σουτ. Η ομάδα μας είχε πολύ κ...

Η ομάδα μας είχε πολύ καλή παρουσία στη σημερινή αναμέτρηση , μάλιστα στο 58’ ο Μπούντιμιρ έχασε μεγάλη ευκαιρία να πετύχει γκολ όταν το σουτ που επιχείρησε σταμάτησε στο δεξί κάθετο δοκάρι των γηπεδούχων.
Αξιοσημείωτο είναι ότι ο Εργοτέλης σημείωσε γκολ στο 28’ με κεφαλιά του Μάριο Χίμπλινγκερ ωστόσο ακυρώθηκε λανθασμένα για οφσάιντ.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
ΠΑΟΚ: KRESIC, GARCIA (46’ VITOLO), CONCEICAO, CIRILLO, ΜΑΛΕΖΑΣ, VIEIRINHA (46’ LINO), IVIC, VERON (46’ ABUBAKARI), BIZERA (41’ ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ), FILOMENO, SAVINI (46’ SORLIN).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: ΠΟΖΑ (46’ ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ), ΧΙΜΠΛΙΝΓΚΕΡ, ΓΙΑΛΟΥΣΗΣ, ΤΖΟΥΝΙΟΡ (70’ ΦΡΑΓΚΟΥΛΑΚΗΣ), ΜΠΟΥΝΤΙΜΙΡ (70’ ΚΑΡΕΛΗΣ), ΜΠΕΤΟ (77’ ΚΟΡΔΟΝΟΥΡΗΣ), ΡΟΜΑΝΟ (55’ ΓΕΛΑΔΑΡΗΣ), ΣΑΣΙΑΣΒΙΛΙ, ΟΡΦΑΝΟΣ (55’ ΛΕΑΛ), ΡΟΥΜΠΑΚΗΣ (74’ ΚΟΙΛΙΑΡΑΣ Δ.).

9’ Σουτ του Conceicao ο Πόζα έδιωξε σε κόρνερ.
11’ Σουτ του Φιλομένο η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Πόζα.
20’ Σέντρα Vieirinha η μπάλα έφτασε στον CONCEICAO ο οποίος με την έστειλε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
28’ Εκτέλεση φάουλ του Ρομάνο ο Χίμπλινγκερ με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε λανθασμένα για οφσάιντ.
42’ Εκτέλεση φάουλ από τον Ρομάνο ο Ορφανός με τον CIRILLO διεκδίκησαν την μπάλα η οποία πέρασε μόλις άουτ.
58’ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Μπουντιμίρ η μπάλα σταμάτησε στο δεξί κάθετο δοκάρι των γηπεδούχων.