Γήπεδο: Απόστολος Νικολαΐδης Διαιτητής: Δαλούκας Γ. (Θεσσαλίας) Βοηθοί: Αραμπόπουλος Δ. (Φθιώτιδας), Τρύφωνας Σ.(Κέρκυρας) 4ος Διαιτητής: Κωνσταντινέας Π...

Γήπεδο: Απόστολος Νικολαΐδης
Διαιτητής: Δαλούκας Γ. (Θεσσαλίας)
Βοηθοί: Αραμπόπουλος Δ. (Φθιώτιδας), Τρύφωνας Σ.(Κέρκυρας)
4ος Διαιτητής: Κωνσταντινέας Π. (Μεσσηνίας)
Σκόρερ: 44’ Σαλπιγγίδης
Κίτρινες κάρτες: 27’ Γκούμας, 67’ Γκονζάλες – 19’ Τάσιτς, 38’ Γραμμόζης, 42’ Θεοδωρίδης, 93’ Κεφαλούκος

Φάσεις και γκολ

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

2’
Ο Σαλπιγγίδης ελίχθηκε έξω από την περιοχή, έκανε το δυνατό σουτ, όμως η μπάλα πέρασε λίγο άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Δασκαλάκη.
3' Κόρνερ του Ίβανσιτς, η μπάλα πάει στην «καρδιά» της άμυνας του Εργοτέλη αλλά η κεφαλιά του Σαλπιγγίδη ήταν αδύναμη και έτσι καθάρισε εύκολα ο τερματοφύλακας του Εργοτέλη.
7' Ο Ίβανσιτς έκανε ωραία προσπάθεια από τ’ αριστερά, πάσαρε στον Εντόϊ που σούταρε με τη μια αλλά η μπάλα χτύπησε στο σώμα του Κένεντι και κατέληξε κόρνερ.
23’ Ο Βύντρα έκανε μια κούρσα από τα δεξιά, έκανε το διαγώνιο σουτ, όμως η μπάλα πέρασε έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του τερματοφύλακα του Εργοτέλη.
29' Σέντρα του Ίβανσιτς από τ' αριστερά, ο Εντόϊ έκανε το γυριστό σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής, στέλνοντας τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια του γκολκίπερ του Εργοτέλη.
30' Σέντρα του Δήμητρη Κοιλιάρα από τα δεξιά, ο Βύντρα πήγε πρώτος στη μπάλα, καθαρίζοντας τη φάση προτού Μπουντιμίρ.
44' ΓΚΟΛ! Απευθείας φάουλ από τον Σαλπιγγίδη, μετά την «κομπίνα» που πραγματοποιήθηκε από τους Ίβανσιτς-Γκονζάλες, η μπάλα καταλήγει στα δίκτυα του Δασκαλάκη. 1-0.

Σκορ ημιχρόνου: 1 – 0

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46'
Σέντρα του Θεοδωρίδη από τ' αριστερά, γυριστή κεφαλιά του Μπουντιμίρ, η μπάλα λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Γκαλίνοβιτς.
51' Ο Ίβανσιτς πήρε τις κόντρες από τους Γραμμόζη και Μιλάντιν, έκανε το σουτ, όμως ο Χίμπλινγκερ για άλλη μια φορά έκανε την προβολή και παραχώρησε κόρνερ.
62' Σέντρα του Φραγκουλάκη από τ' αριστερά, ο Γκαλίνοβιτς θα προλάβει τον Νατσέφσκι στον αέρα και θα μπλοκάρει τη μπάλα σταθερά.
78' Ο Σαλπιγγίδης πάσαρε στον Δημούτσο, αυτός σούταρε αλλά η μπάλα κόντραρε στα πόδια του Κεφαλούκου και κατέληξε στην αγκαλιά του Δασκαλάκη.
81' Εκτέλεση κόρνερ του Βύντρα, ο Ποστίγκα πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

Τελικό σκορ: 1 – 0

Παναθηναϊκός
(Ζοσέ Πεσέϊρο): Γκαλίνοβιτς, Σαριέγκι, Γκούμας, Γκονζάλες (72’ Σιμάο), Σαλπιγγίδης (86’ Μάντζιος), Σέριτς, Τζιόλης, Δημούτσος, Βύντρα, Εντόϊ (61’ Ποστίγκα), Ίβανσιτς.

Διεθνής Ένωσις Εργοτέλης (Νίκος Καραγεωργίου): Δασκαλάκης, Κεφαλούκος, Χίμπλινγκερ, Θεοδωρίδης (62’ Κουτσιανικούλης), Κοιλιάρας Δ. (83’ Κοιλιάρας Γ.), Γραμμόζης, Κένεντι, Μιλάντιν, Μπουντιμίρ (62’ Νατσέφσκι), Τάσιτς, Φραγκουλάκης.