Ακόμα μία φιλική νίκη σημείωσε ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ επικρατώντας του ΟΦΗ με 2-0 στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο. Ο Σίλβα Τζούνιορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 59ο λεπ...

Ακόμα μία φιλική νίκη σημείωσε ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ επικρατώντας του ΟΦΗ με 2-0 στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο. Ο Σίλβα Τζούνιορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 59ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την ομάδα μας. Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε στο 80ό λεπτό με πλασέ ο Μάριο Μπούντιμιρ ύστερα από εξαιρετική ατομική ενέργεια και πάσα του Βασίλη Κουτσιανικούλη. Η ομάδα μας απώλεσε σημαντικές ευκαιρίες με πρωταγωνιστές τους Καρέλη και Μπούντιμιρ. Ο ΟΦΗ είχε δύο δοκάρια με σουτ (76’) και κεφαλιά (89’) του Γιάννη Ταραλίδη.
ΟΦΗ: Τζόρβας, Σταυρακάκης (57’ Μανούσος), Βενέτης, Κουνενάκης, Πίτσος (58’ Μονιάκης), Ρουμπάκης (46’ Στεφανής), Σφακιανάκης, Ταραλίδης, Δημούτσος (71’ Γκέρμπερ), Ερέρα (65’ Όροζ), Κοστόφσκι
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Πόζα (46’ Αθανασίου), Πλάσνεγκερ, Χίμπλιγκερ, Μαουρίτσιο (60’ Κορδονούρης), Γελαδάρης, Ορφανός (60’ Γραμμόζης), Ρομάνο (85’ Κοιλιάρας), Τζούνιορ (60’ Φραγκουλάκης), Βακουφτσής (60’ Μπούντιμιρ), Ογκουνσότο (60’ Καρέλης), Ροτζέριο (60’ Κουτσιανικούλης).
* Ο Σήφης Δασκαλάκης απουσίαζε, λόγω υποχρεώσεων με την Εθνική Ενόπλων.
* Για αύριο έχει προγραμματιστεί μόνο πρωινή (08:15) προπόνηση για τους ποδοσφαιριστές του ΕΡΓΟΤΕΛΗ. Την Παρασκευή οι ποδοσφαιριστές της “δικής μας ομάδας” θα έχουν ρεπό και το Σάββατο θα γίνουν δύο προπονήσεις, πρωί και απόγευμα.