Ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ επικράτησε άνετα με 5-2 του ΟΦΗ σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη σήμερα στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο.

Η ομάδα μας παρουσίασε πολύ καλή εικόνα, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και είχε τον έλεγχο σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Ο ΟΦΗ προηγήθηκε στο 4’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χαντί, ωστόσο ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ αντέδρασε άμεσα, ανέλαβε την πρωτοβουλία και ισοφάρισε στο 18’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μισέλ. Το 1-1 ήταν το σκορ του 1ου μέρους, καθώς καμία από τις προσπάθειες που δημιούργησαν οι δύο ομάδες δεν μετατράπηκε σε γκολ.

Στο 2ο ημίχρονο ο Εργοτέλης ξεκίνησε δυνατά και με επιθετικό προσανατολισμό πήρε το προβάδισμα στο 63’ με γκολ του Πόι ο οποίος πλάσαρε εύστοχα μετά από κάθετη πάσα του Γκοτσούλια. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν 2-2 με τον Μάνο στο 73’, όμως στα εναπομείναντα λεπτά του παιχνιδιού ο Εργοτέλης είχε τον απόλυτο έλεγχο και κατάφερε να σκοράρει ακόμη 3 φορές με χατ-τρικ του Κατσικοκέρη, ο οποίος πέτυχε το 3-2 στο 76’, το 4-2 στο 84’ και το τελικό 5-2 στο 86’.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΟΦΗ: Δερμιτζάκης (46’ Κασμερίδης, 68’ Παπαδάκης), Κοιλιάρας (46’ Βαλλιάνος, Μίκιτς (46’ Μπολάκης), Κομεσίδης (46’ Όστοϊτς), Κώτσιος (46’ Φαζός), Κιάσσος (46’ Χίσι), Αντουκόρ (46’ Νάστος), Χαντί (46’ Μπουρσέλης), Ροβίθης (46’ Μιλοσάβλιεφ), Ράντι (46’ Βρεττός), Όγκμποε (46’ Μάνος).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Στεφανάκος (46’ Βασιλειάδης, 75’ Χανιωτάκης), Καρράς (58’ Βογιατζής), Κολόκας, Δημήτρης (58’ Πολυχρονάκης), Τσουμάγκας (46’ Τζανής), Γκοτσούλιας, Ρουσάκης, Μισέλ (58’ Μανουσάκης), Καλέ (46’ Πόι), Κοιλιάρας (75’ Μπερουασβίλι), Καϊμακαμούδης (46’ Κατσικοκέρης).

Ρεπό έχει αύριο η ομάδα μας, η οποία θα επιστρέψει σ προπονήσεις τη Δευτέρα το πρωί.