Ομάδες: Νέοι ΟΦΗ – Νέοι Εργοτέλη   Γήπεδο: Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο (Β.Α.Κ.) Διαιτητής: Ξυπάκης Βοηθοί: Καλογιαννάκης, Δασκαλάκης Ι. &nb...

Ομάδες: Νέοι ΟΦΗ – Νέοι Εργοτέλη

Γήπεδο: Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο (Β.Α.Κ.)
Διαιτητής: Ξυπάκης
Βοηθοί: Καλογιαννάκης, Δασκαλάκης Ι.

Οι παίκτες του Εργοτέλη είχαν τον έλεγχο και την κατοχή της μπάλας και δεν απειλήθηκαν ιδιαιτέρως από τους αντιπάλους τους. Οι «κιτρινόμαυροι» έλεγξαν το χώρο του κέντρου από την αρχή του αγώνος και πήραν «κεφάλι» στο σκορ στο 50ό λεπτό όταν ο Καρέλης με καταπληκτική κούρσα από τα αριστερά πέρασε τρεις ποδοσφαιριστές και τροφοδότησε τον Δρακούλη, ο οποίος με πλασέ έκανε το 0-1.
Εννιά λεπτά αργότερα (59’) ο Πουλάκης με «βαθιά» μπαλιά στη πλάτη της άμυνας του ΟΦΗ θα βγάλει τετ-α-τετ τον Καρέλη, ο οποίος με πλασέ θα κάνει το 0-2.
Λίγο πριν το σφύριγμα της λήξης, στο 93’, ο Λαρόκ με συρτό σουτ εκτός περιοχής θα διαμορφώσει το τελικό σκορ στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, μειώνοντας σε 1-2.

Νέοι ΟΦΗ (Χρήστος Καργιώτης): Λαμπρόπουλος, Σφακιανάκης (54’ Μπέρκης), Κατσαμάς, Σπυριδάκης, Ζαμπετάκης (79’ Φωτάκης), Νικολάρας (57’ Μαθιουδάκης), Κοκκινάκης, Μανουσάκης, Καραταράκης (64’ Δεληθωμαΐδης), Λαρόκ, Κουνενάκης.

Νέοι Εργοτέλη (Βασίλης Πλεσίτης): Καβουσάκης, Πηγιάκης, Καρυωτάκης, Χελά, Σεληνιωτάκης, Γιακουμάκης (82’ Ανυφαντάκης), Χρυσοφάκης (89’ Φραγκιαδάκης), Πουλάκης (76’ Παπαδογιννάκης), Δρακούλης (68’ Αποστολάκης), Καρέλης, Ανωγιαννάκης (57’ Χαλκιαδάκης).