Δεν τα κατάφεραν οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ, οι οποίοι γνώρισαν την ήττα 1-2 από τον Ρούβα, στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ.

Οι γηπεδούχοι έχασαν καλή ευκαιρία να προηγηθούν στο 28’ όταν ο Σταματάκης σε τετ α τετ δεν κατάφερε να πλασάρει τον Μπεκιάι, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα στο 32’ ο Ρούβας άνοιξε το σκορ με τον Νικολάου.

Η ομάδα της Γέργερης διπλασίασε τα τέρματά της στο 41’ με τον Ξημεράκη, ενώ στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου έχασαν μεγάλη ευκαιρία να μειώσουν το σκορ με τον Μπερνίκου.

Ότι δεν κατάφερε ο Μπερνίκου στη φάση του 45’, το πέτυχε στο 57’ όταν επωφελήθηκε το λάθος του τερματοφύλακα του Ρούβα και με πλασέ μείωσε 1-2, σκορ που ήταν και το τελικό της αναμέτρησης, καθώς στο 60’ και πάλι ο Μπερνίκου δεν κατάφερε να πλασάρει σε νέο τετ α τετ τον Μπεκιάι. Οι φιλοξενούμενοι από το 70’ αγωνιζόντουσαν με δέκα παίκτες, έπειτα από αποβολή με δεύτερη κιτρινη κάρτα του Μανιαδάκη.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Πατεμτζής, με επόπτες τους Αδαμάκη και Σφακιανάκη.

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Λέση, Μανωλιτσάκης, Στεφανάκης (79’ Βαρσάμης), Μαυράκης, Γιαπετζάκης, Μεχμετάι, Σταματάκης, Δρίτσας (90’ Λίλο), Μπερνίκου, Πασπαλάκης (79’ Γκούρο), Χαριτάκης (79’ Κεβάνι).

Ρούβας: Μπεκιάι, Φουκάκης, Νικολάου (70’ Καρανδινός), Ιερωνυμάκης, Προκοπάκης, Ιωάννου, Μανιαδάκης, Ξημεράκης Αγγ. (90’ Μαυρογιαννάκης), Ξημεράκης Ιωαν., Πρίφτη (63’ Τασούδης), Παπακώστας (76’ Πρινιανάκης).