Νικηφόρο ξεκίνημα για την ομάδα Νέων Εργοτέλη, η οποία επιβλήθηκε στο γήπεδο «Νίκος Καζαντζάκης» 2-1 του Αθλόπολις, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ.

Οι ποδοσφαιριστές του Αντώνη Φραγκάκη μπήκαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στην αναμέτρηση και μόλις στο 2ο λεπτό της κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με το Κεβάνι

Εξίσου καλοί οι Νέοι Εργοτέλη και στη συνέχεια του αγώνα κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματά τους στο 45’ με τον Μπερνίκου να διαμορφώνει το 2-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν με τον αγώνα με τον αγώνα να γίνεται περισσότερο αμφίρροπος και στο 83’ κατάφεραν να μειώσουν 2-1 με τον Κόκκινο.

Νέοι Εργοτέλη: Λέση, Στεφανάκης, Σταματάκης, Γραμματικάκης (82’ Πόποβιτς), Μαυράκης, Σελαμάι (67’ Λίλο), Κεβάνι, Δρίτσας, Μπερνίκου, Πασπαλάκης (71’ Μανωλιτσάκης), Στρατάκης (86’ Ταταρίδης).

Αθλόπολις: Μπαγκέρης, Ζέκιο (46’ Καπελώνης), Τζούλι, Ντόγκα (65’ Λέσι), Μεχίλη (89’ Στέφας), Κουπέ, Βοντάς (54’ Κοσμαδάκης), Σέικ, Κόκκινος, Κλαπάκης, Σαμόλης.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Μαυραντωνάκης, με επόπτες τους Δρακουλάκη και Κατσογιάννη.