Την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Γυναικών πανυγήρισαν οι Νέες ΕΡΓΟΤΕΛΗ, οι οποίες για τη 2η αγωνιστική επικράτησαν 3-2 της Βασίλισσας Νότου.

Στο 7ο λεπτό του αγώνα η Βασιλική Λάρου άνοιξε το σκορ πετυχαίνοντας το 1-0, που ήταν και το τελικό του πρώτου ημιχρόνου. Οι φιλοξενούμενες ισοφάρισαν 1-1 στο 52’, για να πάρουν οι Νέες ΕΡΓΟΤΕΛΗ εκ νέου το προβάδισμα στο 56’ με την Παπαδάκη.

Δύο λεπτά αργότερα η Σαριδάκη πέτυχε το 3-1, για να μειώσουν οι φιλοξενούμενες στο 79’ διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Καραγιαννόπουλος, με επόπτες τους Λιοδάκη και Καρραντάκη.

Νέες Εργοτέλη: Κολυβάκη, Παπουτσάκη (62’ Περάκη), Κατσιρτάκη (62’ Εργαζάκη), Φανουράκη (78’ Χαραλαμπάκη), Σαριδάκη, Ραπάνη, Παπαδάκη, Λάρου Βασιλική (70’ Λάρου Μελίνα), Καρπαθιωτάκη, Αποστολάκη, Λιοδάκη.

Βασίλισσα Νότου: Μάντζαρι, Χότζα, Μπεκιάρη, Κοκολάκη (75’ Παλλιούδη), Χρονάκη, Κτενάκη, Τζωρτζάκη (46’ Παπαντωνάκη), Ασπραδάκη (64’ Σούκουλλι), Κάστορα, Βασιλάκη, Παπαδοπετράκη (64’ Σαμιωτάκη).