Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣ Ηρακλείου πέρασε η ομάδα Νέων Εργοτέλη (Κ21 και Κ17) που επικράτησε με το εντυπωσιακό 5-2 του Δία στο Ατσαλένιο. Μεγάλ...

Μεγάλοι πρωταγωνιστές της ομάδας του Βασίλη Πλεσίτη ήταν οι Χασαπάκης και Παπαρούνας που σημείωσαν από δύο τέρματα ενώ το άλλο πέτυχε ο Αριστεινίδης που άνοιξε το σκορ στο 5’ με εξαιρετικό σουτ.
Το 0-2 έκανε ο Χασαπάκης στο 27’ και το 0-3 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου σημείωσε ο Παπαρούνας.
Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν αρχικά σε 1-3 με γκολ του Μαγκαφουράκη (60’) και στη συνέχεια σε 2-3 με τον Φαρσαράκη (65’).
Η ομάδα μας κατάφερε να πετύχει ακόμα δύο τέρματα, στο 75’ με τον Χασαπάκη και στο 80’ με τον Φαρσαράκη για να διαμορφωθεί το τελικό 5-2.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: ΣΑΜΑΡΙΤΑΚΗΣ, ΚΟΖΟΡΩΝΗΣ (70’ ΤΣΟΥΤΣΗΣ), ΚΑΝΔΗΛΑΚΗΣ, ΤΖΑΝΑΚΑΚΗΣ, ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΣ, ΠΟΥΛΑΚΗΣ (46’ ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ), ΑΡΙΣΤΕΙΝΙΔΗΣ, ΑΝΩΓΕΙΑΝΑΚΗΣ (51’ ΝΤΑΒΙΓΛΑΚΗΣ), ΠΑΠΑΡΟΥΝΑΣ, ΧΑΣΑΠΑΚΗΣ, ΜΠΑΡΤΖΙΔΗΣ.

ΔΙΑΣ: ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ (46’ ΗΛΙΑ), ΡΙΣΑΚΗΣ, ΚΟΥΤΣΑΚΗΣ, ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ, ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΣ, ΘΕΟΔΩΡΟΥ, ΚΑΚΚΑΡΗΣ (46’ ΕΛΕΥΘΕΡΑΚΟΣ), ΜΑΓΚΑΦΟΥΡΑΚΗΣ, ΚΙΑΓΙΑΔΑΚΗΣ, ΤΣΙΡΙΝΤΑΝΗΣ, ΜΠΑΤΖΑΚΑΚΗΣ (46’ ΦΑΡΣΑΡΑΚΗΣ).

Τον αποκλεισμό από την επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣ Ηρακλείου γνώρισαν οι Νέοι Εργοτέλη  που ηττήθηκαν με 4-1 από τους Νέους Ηροδότου σε παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Νέας Αλικαρνασσού.
Το γκολ για την ομάδα του Αντώνη Φραγκάκη σημείωσε ο Κωνσταντίου με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Μπέη στο 32 λεπτό μειώνοντας προσωρινά στο σκορ σε 2-1.
ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ: ΚΑΡΑΝΟΒΙΤΣ, ΣΤΑΥΡΟΥ, ΣΑΛΙΑΚΑΣ (72’ ΔΟΥΛΓΕΡΑΚΗΣ), ΒΑΡΚΑΡΑΚΗΣ, ΑΝΥΦΑΝΤΑΚΗΣ, ΜΠΙΛΙΜΑΝΙ, ΚΟΝΙΔΑΚΗΣ (46’ ΚΩΣΤΑΚΗΣ), ΜΠΕΗΣ, ΒΙΛΑΝΑΚΗΣ (46’ ΜΕΡΤΙΡΙ), ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ.