Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Λιβαδειάς Διαιτητής: Θ. Φωτιάδης (Θεσσαλονίκης) Βοηθοί: Π. Μαυρόπουλος (Θεσσαλονίκης), Α. Θανασακούδης (Θεσσαλονίκης) Κίτρινες κάρτες: 26’ Θεοδοσι...

Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Λιβαδειάς
Διαιτητής: Θ. Φωτιάδης (Θεσσαλονίκης)
Βοηθοί: Π. Μαυρόπουλος (Θεσσαλονίκης), Α. Θανασακούδης (Θεσσαλονίκης)
Κίτρινες κάρτες: 26’ Θεοδοσιάδης, 59 Σίσιτς, 91’ Έμεραν – 24’ Χίμπλιγκερ, 73’ Τζούνιορ

Φάσεις

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

15’ Δυνατό διαγώνιο σουτ του Πιέτρ, διώχνει σε κόρνερ ο Δασκαλάκης.
17’ Μακρινό συρτό σουτ από τον Σίσιτς, μπλόκαρε ο Δασκαλάκης.
34’ Ο Θεοδωρίδης έκανε το ψηλοκρεμαστό σουτ, όμως δεν ανησύχησε τον Μπλάζιτς που μπλόκαρε.
36’ Ο Ανδράλας απέφυγε τον αντίπαλο του, μπήκε στην περιοχή και έκανε τη σέντρα-σουτ, όμως ο Χίμπλινγκερ πρόλαβε ν' απομακρύνει την μπάλα, ενώ ο Δασκαλάκης ήταν εκτός θέσης.

Σκορ ημιχρόνου: 0 – 0

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

51’ Κάθετη πάσα του Σίσιτς στον Ανδράλα, ο τελευταίος μπήκε στην περιοχή αλλά βιάστηκε να σουτάρει και ο Δασκαλάκης απομάκρυνε την μπάλα.
54’ Δυνατό σουτ του Λεονάρντο, έδιωξε με γροθιές ο πορτιέρο του Εργοτέλη.
55’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Λεονάρντο, ο Ηρακλειώτης τερματοφύλακας είπε και πάλι όχι.
57’ Σέντρα-σουτ του Σίσιτς, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά ο Δασκαλάκης αιφνιδιάστηκε, όμως με τη βοήθεια του δοκαριού απέφυγε να παραβιαστεί η εστία του.
58’ Ο Ογκνιένοβιτς βρέθηκε σε καλή θέση στην περιοχή και προσπάθησε να πλασάρει τον Μπλάζιτς, όμως ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού με την βοήθεια του Ανδράλα παραχώρησε κόρνερ.
60’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Θεοδωρίδη, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στην συνέχεια ο Μπλάζιτς απομάκρυνε τον κίνδυνο από τα καρέ του.
70’ Σουτ του Ανδράλα, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Δασκαλάκη.
71’ Κάθετη πάσα του Ανδράλα στον Ντιμπαλά που πλάσαρε τον Δασκαλάκη, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ.
73’ Ο Ογκνιένοβιτς εκμεταλλεύθηκε το λάθος του Διαμάντη και βρέθηκε απέναντι από τον Μπλάζιτς, όμως ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού κράτησε ανέπαφη την εστία του.

Τελικό σκορ: 0 – 0

Λεβαδειακός (Γκέοργκι Βασίλιεφ): Μπλάζιτς, Έμεραν, Διαμάντης (90' Ποπόφ), Πιετρ (61' Ρούσεφ), Άντερσον, Παρασκευαΐδης, Σίσιτς, Ανδράλας, Θεοδοσιάδης, Μπασαλά (46' Λεονάρντο), Ντιμπαλά.

Εργοτέλης (Νίκος Καραγεωργίου): Δασκαλάκης, Μιλάντιν, Ογκνιένοβιτς (87' Κοιλιάρας), Κορδονούρης, Χίμπλινγκερ, Τζούνιορ, Ματθαιάκης, Μπούντιμιρ (70' Νατσέφσκι), Θεοδωρίδης, Μελισσάς (93' Φραγκουλάκης), Τάσιτς.