Τον βαθμό της ισοπαλίας πήρε ο Εργοτέλης στην Λιβαδειά κόντρα στον Λεβαδειακό με το τελικό σκορ να λήγει 2-2.  Η ομάδα μας έπαιζε με 10 παίκτες από το 60 λεπτό(...

Η ομάδα μας έπαιζε με 10 παίκτες από το 60 λεπτό(αποβλήθηκε ο Σασιασβίλι με δεύτερη κίτρινη κάρτα) και ενώ το αποτέλεσμα ήταν 2-0, ωστόσο οι παίκτες μας κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι.
Στο 69’ από εκτέλεση φάουλ του Φραγκουλάκη, ο Χίμπλινγκερ με κεφαλιά μείωσε σε 2-1 και στο 75’ ο Μπουντιμίρ με πλασέ έπειτα από σέντρα του Τσεσνάουσκις διαμόρφωσε το τελικό 2-2.
Στο 85’ ακυρώθηκε ως οφσάιντ κανονικό γκολ του Μπούντιμιρ από τον δεύτερο βοηθό κ. Τουμπακάρη.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: BLAZIC, ΜΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΛΤΖΟ (81’ BALVORIN) , MACHADO, PAULO COSTA (65’ BUSHI), ΖΗΣΟΠΟΥΛΟΣ, BRANCO, AGALI, ΤΑΡΑΛΙΔΗΣ, ΜΠΑΡΚΟΓΛΟΥ, NAPOLEONI (74’ MARTORELL).
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ, ΧΙΜΠΛΙΝΓΚΕΡ, ΜΠΟΥΝΤΙΜΙΡ, ΒΙΣΙΟ, ΣΑΣΙΑΣΒΙΛΙ, ΤΖΟΥΝΙΟΡ, ΡΟΜΑΝΟ, ΜΠΕΤΟ (56’ ΤΣΕΣΝΑΟΥΣΚΙΣ), ΡΟΥΜΠΑΚΗΣ, ΛΕΑΛ (77’ Βερπακόφσκις), ΚΟΡΔΟΝΟΥΡΗΣ (56’ ΦΡΑΓΚΟΥΛΑΚΗΣ).

Φιλμ αγώνα
8’ Πάσα του Τζούνιορ στον Λεάλ ο οποίος δεν πρόλαβε να πλασάρει τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων.
17’ Δυνατό σουτ του Κορδονούρη με υπερένταση σε κόρνερ ο Blazic.
Γκολ 18’ Σέντρα Napoleoni πλασέ του Μπάρκογλου η μπάλα άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Δασκαλάκη.
19’ Ωραία προσπάθεια και σουτ του Μπουντιμίρ σε κόρνερ ο Blazic.
31’ Σουτ του Βίσιο η μπάλα πέρασε μόλις άουτ.
41’ Εκτέλεση φάουλ του Μπέτο η μπάλα πέρασε μόλις άουτ.
49’ Σέντρα του Μουλόπουλου η μπάλα βρήκε το αριστερό δοκάρι του Δασκαλάκη.
51’ Σουτ του Ταραλίδη η μπάλα πέρασε άουτ.
Γκολ 58’ Πάσα του Agali στον Μπάρκογλου ο οποίος με πλασέ έκανε το 2-0.
60’ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Σασιασβίλι ο οποίος αποβάλετε.
Γκοοοοολ!!!69’ Εκτέλεση φάουλ του Φραγκουλάκη ο Χίμπλινγκερ με κεφαλιά έκανε το 2-1.
Γκοοοοολ!!!75’ Σέντρα του Τσεσνάουσκις πλασέ του Μπουντιμίρ η μπάλα στα δίχτυα.
81’ Σουτ του Ρουμπάκη η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
85’ Ακυρώθηκε ως οφσάιντ κανονικό γκολ του Μπουντιμίρ.
86’ Σουτ του Ρουμπάκη άουτ.
90’ Ωραία προσπάθεια του Βερπακόφσκις ο οποίος πάσαρε στον Φραγκουλάκη που με την σειρά του έκανε το σουτ η μπάλα ωστόσο έφυγε μόλις άουτ.

Σ/Τ ΝΙΚΟΥ ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΙΟΥ
Στη Συνέντευξη Τύπου που ακολούθησε μετά το τέλος την αναμέτρησης ο προπονητής του Εργοτέλη Νίκος Καραγεωργίου τόνισε: «Όλοι που είμαστε στον Εργοτέλη πρέπει να δώσουμε συγχαρητήρια σε αυτά τα 10 παιδία που έκαναν την ανατροπή και πήραμε το βαθμό της ισοπαλίας.
Με 11 παίκτες δεν ήμασταν κάναμε καλή εμφάνιση ωστόσο όταν μείναμε με 10 παίκτες παίξαμε καταπληκτικά.
Πρέπει να δούμε πως δεχτήκαμε τα γκολ και τα λάθη που κάναμε σε αυτές τις φάσεις.
Πλέον το παιχνίδι που ακολουθεί με τον Πανθρακικό είναι πολύ δύσκολο και πρέπει να επικεντρωθούμε σε αυτό».