Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Εργοτέλης στο Καυταντζόγλειο επί του Ηρακλή με σκορ 0-1. Το «χρυσό» γκολ σημείωσε ο Μπουντιμίρ στο 85΄ (είχε μπει ως αλλαγή τέσσερα λεπτά...

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Εργοτέλης στο Καυταντζόγλειο επί του Ηρακλή με σκορ 0-1. Το «χρυσό» γκολ σημείωσε ο Μπουντιμίρ στο 85΄ (είχε μπει ως αλλαγή τέσσερα λεπτά νωρίτερα) έπειτα από έξοχο συνδυασμό με τον Κοιλιάρα…

Η ήττα αυτή προκάλεσε «έκρηξη» στις τάξεις των φιλάθλων του «γηραιού», με αποτέλεσμα να υπάρξουν εντάσεις στα τελευταία λεπτά του αγώνα και να κρατηθούν επτά λεπτά καθυστέρησης.

Διαιτητής: Πολατιάν (Πέλλας)

Κίτρινες: Σίσιτς, Δρούγας, Πουρσανίδης, Παπαποστόλου - Κένεντι

ΗΡΑΚΛΗΣ (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Μπαντής, Μαυρογενίδης, Δρούγας, Δέντσας, Μπιλίσκοφ, Πουρσανίδης, Παπαζαχαρίας, Χλωρός (67' Παπαποστόλου), Αλιούτα (79' Φορτούζι), Σίσιτς (76' Παπαδόπουλος), Ερέρα.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκος Καραγεωργίου): Πόζα, Χίμπλινγκερ, Κορδονούρης, Χατζί (66' Φραγκουλάκης), Γιάντσουκ, Τζούνιορ, Μιλάντιν, Μελισσάς (81' Μπουντιμίρ), Κένεντι, Τάσιτς, Ογκνιένοβιτς (54' Κοιλιάρας).