Τη δεύτερη διαδοχική φιλική νίκη της κατέκτησε η ομάδα μας, επικρατώντας με 2-0 της Haarlem χάρη σε τέρματα των Μπούντιμιρ και Φραγκουλάκη.Πρόκειται για το τ...

Τη δεύτερη διαδοχική φιλική νίκη της κατέκτησε η ομάδα μας, επικρατώντας με 2-0 της Haarlem χάρη σε τέρματα των Μπούντιμιρ και Φραγκουλάκη.Πρόκειται για το τελευταίο φιλικό της ολλανδικής ομάδας πριν από την έναρξη του οικείου πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας. Μάλιστα πριν από την έναρξη της αναμέτρησης, που έγινε στις 15.30 ώρα Ελλάδος, πραγματοποιήθηκε και η επίσημη παρουσίαση της Haarlem. Παράλληλα, η αποστολή της «δικής μας ομάδας», της οποίας ηγείται ο πρόεδρος Απόστολος Παπουτσάκης, έγινε δεκτή με ενθουσιασμό από τους φιλάθλους των γηπεδούχων.
Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα με τους δύο τερματοφύλακες να μην περνούν ιδιαίτερα ΄δύσκολες στιγμές. Η σημαντικότερη ευκαιρία του πρώτου μέρους ανήκει στον Μάριο Μπούντιμιρ, ο οποίος στο 43΄ βρέθηκε μόνος απέναντι από τον Ζονεφέαρ, αλλά το πλασέ του πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδας μας ήταν καταιγιστική πιέζοντας ασφυκτικά την αντίπαλη άμυνα. Στο 49' ο Μπούντιμιρ με καταπληκτική ενέργεια απέφυγε τρεις αντιπάλους και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Στο 62' το ευθύβολο σουτ του Φραγκουλάκη κατέληξε στο "παραθυράκι" του Ζόνεφέαρ για το 0-2. Στο 68΄ ακυρώθηκε ως οφσάιντ κανονικό γκολ του Καρέλη.
HAARLEM : Ζονεφέαρ, Ντεϊλενκαπρ, Άκερβοομ, Κάρεμαν, Ντέρλαχεμ, Νιούβενμπουργκ, Βεϊκς, Γκούσεμαχερ, Τεν Χέουβεν, Φαν Ντεν Μπρουκ, Γιακούμπι
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Αθανασίου, Χίμπλιγκερ (77' Πηγιάκης), Κορδονούρης (77' Κοιλιάρας), Ροτζέριο (61' Κουτσιανικούλης), Ογκουνσότο (61' Κεφαλούκος), Γραμμόζης (61' Ορφανός), Τζούνιορ (61' Φραγκουλάκης), Κένεντι (46' Γελαδάρης), Μαουρίτσιο (61' Γιαλούσης), Μπουντιμίρ (61' Βακουφτσής), Πλάσνεγκερ (61' Καρέλης).