Με ήττα έκλεισαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις για το πρωτάθλημα της Β1 Κατηγορίας ΕΠΣΗ τα Κανάρια. Οι κιτρινόμαυροι παρά την προσπάθεια τους έχασαν στο Μαρτινέγκο από τον Ηρακή Νιπιδιτού με 3-2.

Ένα παιχνίδι με αρκετό πάθος και από τις δυο πλευρές με τους φιλοξενούμενους στο πρώτο ημίχρονο να παίρνουν τον έλεγχο και να σημειώνουν τρία γκολ. Στο δεύτερο μέρος τα Κανάρια παρουσίασαν ένα τελείως διαφορετικό πρόσωπο. Πήραν τα ηνία του αγώνα αντέδρασαν και κατάφεραν να μειώσουν το σκορ σε 3-2. Ένα αποτέλεσμα  που τους αδικεί καθώς πέρα τα δυο τέρματα που σημείωσαν έχασαν σπουδαίες ευκαιρίες για να πετύχουν τουλάχιστον ένα ακόμα γκολ και να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας.

Η ομάδα μας μείωσε σε 3-1 στο 50’ μετά από πλασέ του Παπαδάκη ενώ οκτώ λεπτά αργότερα ο Βενεράκης με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-3

Τα Κανάρια συνέχισαν να πιέζουν και χάνοντας μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσουν στο  67’ όταν ο Βενεράκης βγήκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα του Ηρακλή Νιπιδιτού και πλάσαρε πάνω του.

Μεγάλη ευκαιρία χάθηκε επίσης στο 89’ Νέο τετ α-τετ και πλασέ του Σαμπροβαλάκη αυτή την φορά ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων απέκρουσε κρατώντας ετσι το σκορ υπέρ της ομάδας του.

Κανάρια: Σταυρακάκης, Δολαψάκης (λ.τ.75’ Στεφανάκης), Καλυβιανάκης (55’ Σκουλάς), Μανιουδάκης, Μουντρακης, Αλεξάκης (70’ Μπερνίκου), Καλογεράκης, Βενεράκης, Χαϊντίνη, Παπαδάκης, Σαμπροβαλάκης