Στο σημερινό παιχνίδι, που ήταν προγραμματισμένο στις 6 μ.μ., η ερασιτεχνική ομάδα του Εργοτέλη νίκησε τον ΠΑΟ Κρουσώνα με σκορ 4 - 2. Ο ΠΑΟ Κρουσώνα ήτα...

Ο ΠΑΟ Κρουσώνα ήταν καλύτερος στο πρώτο μέρος του αγώνα και προηγήθηκε με σκόρερ τον Ριγάκη στο 28ό λεπτό.
Στην επανάληψη, οι «κιτρινόμαυροι» ισοφάρισαν στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου (48’) με τον Φραγκιαδάκη. Ο Γιακουμάκης (παίκτης ερασιτέχνη Εργοτέλη), ο οποίος ήταν από τους πρωταγωνιστές του αγώνα, πέτυχε δυο γκολ μέσα σε δέκα λεπτά (62’, 72’), και έβαλε την ομάδα του μπροστά με δυο γκολ διαφορά.
Η ομάδα του Κρουσώνα αντέδρασε γρήγορα και μείωσε το σκορ στο ένα γκολ διαφορά (3-2), με τον Παπαδημητρίου στο 79ό λεπτό. Δέκα λεπτά αργότερα, Ο Χρυσοφάκης διαμόρφωσε το τελικό σκορ του αγώνα 2-4 υπέρ των ερασιτεχνών του Εργοτέλη.

Ενδεκάδα ερασιτεχνών Εργοτέλη:
Καβουσάκης (Τερματοφύλακας), Χελάς, Σελινιωτάκης, Παπαδογιαννάκης, Καργιωτάκης, Πουλάκης, Γιακουμάκης Μ., Δρακούλης, Μιχελιδάκης, Ανωγιαννάκης, Χρυσοφάκης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνιστήκαν οι:
Συγγελάκκης (Τερματοφύλακας), Γιακουμάκης Γ., Κονδυλάκης, Ανυφαντάκης Γ., Αποστολάκης Α., Φραγκιαδάκης.