Η ομάδα μας επικράτησε του Αετού Ανωγείων με 2-0 σε φιλική αναμέτρηση-προπονητικού χαρακτήρα-που διεξήχθη σήμερα το απόγευμα στο βοηθητικό γήπεδο του Παγκρήτιου σταδίου. Και...

Και τα δυο γκολ της ομάδος μας τα πέτυχε ο Νίκος Καρέλης. Το πρώτο το πέτυχε στο 16ο λεπτό με πλασέ, εκμεταλλευόμενος την πολύ καλή πάσα του Κουτσιανικούλη και το δεύτερο το πέτυχε στο 21ο λεπτό, όταν ο Ανωγειαννάκης έκανε τη σέντρα από τ’ αριστερά και ο Καρέλης με σουτ πάνω στην κίνηση διαμόρφωσε το τελικό σκορ της φιλικής αναμέτρησης.
Αξίζει να αναφέρουμε ότι οι ποδοσφαιριστές μας έχασαν και άλλες ευκαιρίες. Στο 3ο λεπτό ο Γραμμόζης από τα έντεκα βήματα (πέναλτι) έστειλε τη μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι του γκολκίπερ του Αετού. Στο 10ο λεπτό του δεύτερου μέρους ο Κλίντ Μάθις δοκίμασε το πόδι του από τα τριάντα περίπου μέτρα, στέλνοντας τη μπάλα στο αριστερό δοκάρι του τερματοφύλακα της αντίπαλης ομάδας. Στο 25ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου ο Κουτσιανικούλης δοκίμασε το σουτ έξω από την περιοχή, στέλνοντας τη μπάλα στο αριστερό δοκάρι του τερματοφύλακα του Αετού Ανωγείων.
Οι δυο ομάδες αγωνίσθηκαν για δυο τριανταπεντάλεπτα.

Η σύνθεση της ομάδος μας: Αθανασίου, Γιαλούσης, Χασαπάκης, Ανυφαντάκης, Ματθαιάκης, Γραμμόζης, Μάθις, Γιακουμάκης, Ανωγειαννάκης, Καρέλης, Κουτσιανικούλης.

Στα της προπόνησης, οι ποδοσφαιριστές που αγωνίσθηκαν στο μεγαλύτερο μέρος της χθεσινής αναμέτρησης στο “Κλεάνθης Βικελίδης” με τον Άρη ακολούθησαν αποθεραπεία.
Ο Σίλβα Τζούνιορ αποκόμισε ένα τράβηγμα στον δικέφαλο από το χθεσινό παιχνίδι και μέσα στις επόμενες ημέρες θα εκτιμηθεί η κατάσταση του ποδοσφαιριστή.
Ατομικό πρόγραμμα εκγύμνασης ακολούθησαν οι Πόζα (ενοχλήσεις στους προσαγωγούς), Ογκνιένοβιτς (ενοχλήσεις στον δικέφαλο), Μιλάντιν (ενοχλήσεις στους προσαγωγούς) και Μπουντιμίρ (ενοχλήσεις στη μέση).
Αύριο, Τρίτη, οι ποδοσφαιριστές της ομάδος μας έχουν ρεπό και την Τετάρτη διπλή προπόνηση. Το πρωί στις 9 και το απόγευμα στις 5.